قم نيوز : عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه حرم امام حسین(ع) یک موقف و یک موطن خاصی است، گفت: حرم اباعبدالله(ع) محل نزول انبیاء الهی بوده و انسان می‌تواند از سرزمین کربلا به عرش الهی دست پیدا کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری: حرم اباعبدالله(ع) محل نزول انبیاء الهی است
عضو مجلس خبرگان رهبری: حرم اباعبدالله(ع) محل نزول انبیاء الهی است
به گزارش قم نیوز آیت‌الله سید‌مهدی میرباقری شامگاه چهارشنبه در مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم که در شبستان امام‌ خمینی(ره) حرم‌ حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: امام حسین(ع) به اهل بکاء نظر ویژه دارد و برای عزاداران و زائران خود طلب مغفرت می‌کنند.

وی با اشاره به جایگاه بی‌نظیر حضرت سیدالشهدا(ع) افزود: خداوند در عوض شهادت امام حسین(ع) ادامه امامت را از ذریه سید‌الشهدا(ع) قرار داد و شفا در تربت حضرت است و همچنین اجابت دعا در مرقد مطهر حضرت و عدم محاسبه از عمر زائر به هنگام رفت و آمد به کربلا را عطا کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: یکی از الطاف الهی در حق مومنین این است که ذریه مومنین در بهشت به آن‌ها ملحق خواهد شد، خداوند نسبت به کسانی که نسبت به ذریه خود دلسوز هستند و تلاش می‌کنند ذریه و نسل خود را از دست شیطان رها کنند عنایت ویژه دارد و آن‌ها را اهل نجات خواهد کرد.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه حرم امام حسین(ع) یک موقف و یک موطن خاصی است، گفت: حرم اباعبدالله(ع) محل نزول انبیاء الهی بوده و انسان می‌تواند از سرزمین کربلا به عرش الهی دست پیدا کند.

میرباقری تربیت فرزندان بر اساس آموزه‌های دینی را مورد توجه قرار داد و گفت: پدران و مادران باید نسبت به آخرت و عاقبت به‌خیری فرزندان خود تلاش کنند و فقط به فکر تامین مادیات اهل و عیال نباشند.

وی خاطرنشان کرد: براساس احادیث معصومین(ع) از جمله الطاف خداوند نسبت به اطفال مومنان که در دوران کودکی از دنیا رفته‌اند این است که این اطفال بر سر سفره حضرت‌ ابراهیم(ع) و حضرت ساره مهمان بوده و خداوند این دو بزرگوار را کفیل اطفال قرار داده‌اند.

انتهای پیام/ 137
https://qomnews.ir/vdcbfsb89rhbg0p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما