۰

آیت‌الله میرباقری: دشمن به دنبال ایجاد تمدن‌غربی در مقابل تمدن‌اسلامی است

قم نیوز: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: فرعونیان زمان با امپراطوری رسانه‌ای خود در صدد این هستند که برنامه‌های خود را به یک تمدن تبدیل کنند.
آیت‌الله میرباقری: دشمن به دنبال ایجاد تمدن‌غربی در مقابل تمدن‌اسلامی است
آیت‌الله میرباقری: دشمن به دنبال ایجاد تمدن‌غربی در مقابل تمدن‌اسلامی است
به گزارش قم نیوز آیت‌الله سید‌مهدی میرباقری طی سخنانی در نهمین شب محرم بعد از نماز عشاء در شبستان امام‌خمینی(ره) حرم‌بانوی‌کرامت گفت: نبی گرامی اسلام برای هدایت امت از طرف خداوند کتاب شریفی را آورده اند که یک کلمه بیشتر نیست که تفسیر پیدا می کند و می شود یک شریعت و آن کلمه لا اله الا الله و کلمه توحید است.

وی افزود: تمام قرآن این است که غیر خدا را عبادت نکنید چرا که اصل و اساس شجره طیبه دین، توحید و پرستش خدای یگانه است.

استاد حوزه‌علمیه اظهار داشت: تمام بشارت‌های الهی در همین یک کلمه خلاصه شده است و انسان در همه حالات خود یا موحد یا غیرموحد است.

میرباقری تاکید کرد: مقابل دستگاه نبی اکرم نیز، یک کلمه بیشتر نیست و آن عبادت غیر خداست و دعوای اصلی در عالم هستی بر سر همین کلمه توحید و غیر توحید است.

وی خاطر نشان کرد: دین یعنی آداب و مناسک پرستش که تماما از فروع توحید است و چیزی جز پرستش خداوند نیست.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: غیرموحدان هم برای خود خدایی دارند که طاغوت است و برای طاغوت خود حتی جنگ به راه می اندازند و در مقابل این خدا تعظیم می‌کنند.

عضو مجلس‌ خبرگان ‌رهبری افزود: اعلام بی نیازی از انبیاء باعث می شود شجره خبیثه در مقابل شجره طیبه قرار و تمدن طاغوتی شکل بگیرد که بنی‌امیه مصداق بارز این شجره ملعونه بود که به دنبال حذف شجره طیبه الهی بود.

وی در ادامه گفت: تمام تلاش مستکبرین در زمان فعلی این است که تمام برنامه‌های نبی اکرم و انبیاء الهی را به هم بریزند و برای تمام دنیا هم برنامه دارند.

میرباقری خاطر نشان کرد: احیاء ارزش های عصرجاهلیت، قومیت گرایی و دنیا پرستی از اهداف تمدن‌های غربی و غیرالهی است تا بتوانند از این طریق کلام نبی گرامی اسلام را در جامعه ضعیف کنند.

رئیس فرهنگستان علوم‌اسلامی تاکید کرد: غربی‌ها با خبر و رسانه‌های خود ذهن جوانان را مخدوش و بیم و امید ملت‌ها را عوض کرده و جوانان را نسبت به دستگاه انبیاء بدبین می‌کنند.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: خداوند سرمایه‌ای به مومنان داده است به نام «حب‌الایمان» که اگر این سرمایه نباشد مومن دچار شک و شبهه شده و از مسیر درست منحرف و باعث می شود انسان بیعت خود با خداوند را نقض کند.

وی اظهار داشت: فرعونیان زمان با امپراطوری رسانه ای خود در صدد این هستند که برنامه‌های خود را به یک تمدن تبدیل کنند.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: داشتن ایمان یک سرمایه ای است که انسان از طریق آن می تواند از وادی کفر دور و به سمت وادی هدایت برود.

میرباقری تاکید کرد: حقیقیت ایمان چیزی جز حب الهی و اولیای الهی و بغض نسبت به ائمه طاغوت و شیاطین عالم نیست.

سخنران حرم بانوی کرامت اظهار کرد: مراقبت از بذر ایمان باعث می شود شاخ و برگ ایمان در تمام حالات انسان گسترش پیدا کند و انسان به مقام رشد و هدایت حقیقی خواهد رسید.

وی در پایان گفت: شیطان هیچ وقت به انسان‌ها نسخه باطل محض ارائه نمی کند بلکه حق و باطل را با هم مخلوط و سپس آن را به عنوان نسخه حق جلوه و زینت داده و ارائه می کند به همین خاطر سرمایه اصلی ما در مقابل فاسقان و فرعونیان زمان، داشتن ایمان حقیقی است.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۳
کد مطلب: 105677
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *