۱

رد پای واکسیناسیون ناقص در موج هفتم کرونا

قم نیوز: به گفته رئیس مرکز بهداشت قم ۹۷ درصد بستری شده‌های موج هفتم کرونا واکسیناسیون ناقص داشته اند.
رد پای واکسیناسیون ناقص در موج هفتم کرونا
رد پای واکسیناسیون ناقص در موج هفتم کرونا
به گزارش قم نیوز دکتر سیامک محبی، رئیس مرکز بهداشت استان قم در جلسه ستاد کرونای معاونت بهداشتی ضمن اشاره به نقش واکسن در پیشگیری از ابتلا به کرونا گفت: بررسی انجام شده در موارد ابتلا و بستری موج هفتم نشان داد ۹۷ درصد بستری شدگان یا سابقه واکسیناسیون نداشتند و یا واکسیناسیون ناقص داشته اند.

او افزود: میانگین سنی بستری شدگان موج هفتم ۴۰ سال بود که نسبت به موج‌های قبلی بیماری، رده سنی پایین تری را نشان می‌دهد که ناشی از پوشش بالای واکسیناسیون گروه‌های سنی بالاتر دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه در بررسی بیماران بستری شده در یک ماه گذشته مشخص گردید هیچ یک از کودکان زیر ۱۰ سال بستری شده در بیمارستان هیچگونه سابقه واکسیناسیون نداشتند، اظهار داشت: این موضوع تاثیر ایمنی ایجاد شده توسط واکسیناسیون کرونا را در کل جامعه و به ویژه گروه کودک و نوجوان ثابت می‌کند که با توجه به بازگشایی مدارس، والدین و مدیران مدارس می‌بایست به مسئله واکسیناسیون دانش آموزان توجه ویژه‌ای داشته باشند.

دکتر محبی درخصوص میزان بستری در رده سنی ۱۰ تا ۱۹ سال نیز گفت: با توجه به پوشش ۷۵ درصدی واکسیناسیون این رده سنی، آمار‌ها نشان می‌دهد فقط ۳ درصد از این گروه به دلیل کرونا بستری شدند که این موضوع تاکیدی است بر نقش واکسیناسیون همگانی در پیشگیری از ابتلا و شدت بیماری.

رئیس مرکز بهداشت استان قم با اشاره به آمار فوتی‌های موج هفتم افزود: همانگونه که قبلا به اطلاع همشهریان گرامی رسیده است ۹۳ درصد موارد فوتی موج اخیر نیز سابقه تزریق واکسن و یا تکمیل سابقه واکسیناسیون را نداشته اند که آمار فوق الذکر را تایید و تفسیر می‌نماید.

انتهای پیام / 106
سه شنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب: 106240
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *