۰
رئیس اداره امور بین الملل حرم مطهر بانوی کرامت خبر داد؛

حضور بیش از ۴۰ هزار زائر خارجی در آستان قم طی ۶ ماه نخست امسال

قم نیوز: رئیس اداره امور بین الملل حرم مطهر بانوی کرامت از حضور بیش از ۴۰ هزار گردشگر و زائر خارجی در آستان قم طی ۶ ماه نخست سال جاری خبر داد.
حضور بیش از ۴۰ هزار زائر خارجی در آستان قم طی ۶ ماه نخست امسال
حضور بیش از ۴۰ هزار زائر خارجی در آستان قم طی ۶ ماه نخست امسال
به گزارش قم نیوز کمال ثریااردکانی در گفت و گویی با اشاره به فعالیت ۶ ماهه فضای مجازی و بخش گردشگری اداره امور بین الملل حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: طی ۶ ماه گذشته ۲ هزار و ۴۷۵ گردشگر از ۵۷ کشور و ۳۸ هزار و ۱۴۰ زائر از ۲۴ کشور عربی، اردو و آذری زبان در حرم مطهر بانوی کرامت حضور یافتند.

وی با بیان اینکه این آمار مربوط به بازدیدهای گروهی است که به دفتر امور بین الملل برای ارائه خدمات مراجعه می‌کنند، گفت: تعداد زیادی از زائران به صورت انفرادی و یا گروهی بدون مراجعه به دفتر امور بین الملل، در حرم حضور پیدا می‌کنند که در این آمار به آن‌ها اشاره نشده است.

رئیس اداره امور بین الملل حرم مطهر بانوی کرامت افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون ۱۵۷ مهمان ویژه با هیئت همراه از ۱۶ کشور اعم از سفیر، وزیر، علمای اهل سنت، اساتید و رؤسای دانشگاه، روحانیون و کشیش‌های مسیحی و فعالان فرهنگی از حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها بازدید کرده اند.

وی فعالیت رسانه‌ای و فضای مجازی را از دیگر فعالیت‌های اداره امور بین الملل حرم مطهر بانوی کرمت عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال تا کنون ۱۴۸ محصول رسانه‌ای به ۷ زبان اردو، عربی، انگلیسی، اسپانیایی، پرتغالی، فرانسوی و تائی در این اداره تولید شده است.

ثریارادکانی افزود: همچنین ۲۷۹ پخش زنده در قالب مراسمات مذهبی و زیارت نیابتی به ۴ زبان عربی، اردو، انگلیسی و تائی از حرم مطهر بانوی کرامت برای شبکه‌های اجتماعی، ماهواره‌ای و بین المللی طی ۶ ماه گذشته انجام شده است.
انتهای پیام / 137
پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۹
کد مطلب: 106456
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *