۰

آیت‌الله عبداللهی: دشمن جمهوری اسلامی را در اوج قدرت می‌بیند

قم نیوز: عضو مجلس خبرگان گفت: دشمن جمهوری اسلامی را در ابعاد تسلیحاتی و نظامی در اوج قدرت می‌بیند و در زمینه اقتصاد هم این دولت علی رغم همه تحریم‌ها، گام‌های اساسی را بدون وابستگی به خارج برداشته است. از نظر دیپلماسی و ارتباطات عمومی هم توفیقات بسیار خوبی به دست آورده است، در نتیجه مهمترین راهی که برای دشمن باقی می‌ماند تشدید حملات از راه همین فضای مجازی است.
آیت‌الله عبداللهی: دشمن جمهوری اسلامی را در اوج قدرت می‌بیند / مهمترین راه باقی‌مانده برای دشمن حملات از فضای مجازی است
آیت‌الله عبداللهی: دشمن جمهوری اسلامی را در اوج قدرت می‌بیند / مهمترین راه باقی‌مانده برای دشمن حملات از فضای مجازی است
به گزارش قم نیوز آیت الله محمود عبداللهی عضو مجلس خبرگان و جامعه مدرسین حوزه علمیه، با اشاره به حوادث روزهای اخیر گفت: در فتنه‌های گذشته از جمله فتنه سال 98 هم این مطلب را تجربه کردیم و دیدیم که دشمن چگونه با استفاده از شایعه و خبرسازی امنیت و آرامش جامعه را هدف قرار داد و  120 شهر را به آشوب کشید و چه خون‌های پاکی به زمین ریخته شد و چقدر به اموال عمومی آسیب وارد گردید؛ اما متاسفانه از آن حوادث باز هم عبرت گرفته نشد و لذا بعد از آن، تهاجم دشمن در فضای مجازی ادامه پیدا کرد و همچنان نظام از این جبهه در ابعاد اخلاقی و اجتماعی مورد تهدید قرار دارد.

وی افزود: ما جریان آزاد اطلاعات و همچنین فرصت بهره‌مندی از ایده‌ها، فکرها و شنیدن انتقادات و نظرها را از فواید بلاشک فضای مجازی می‌دانیم؛ اما از طرف دیگر عدم مسئولیت‌پذیری، شایعه‌پردازی و ترویج دروغ را نقطه آسیب جدی این فضا می‌دانیم و قائل به این هستیم که باید کاربران این محیط و فعالان فضای مجازی با توجه به الزامات اخلاقی و حقوقی فعالیت کنند و تخلفات و سوء‌استفاده‌ها جرم‌انگاری شود تا امنیت اخلاق، فرهنگ، و اندیشه مخدوش نگردد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مزایای استفاده از فضای مجازی اظهار کرد: آنچه که مسلم است این است که فضای مجازی علی رغم ظرفیت بسیار جدی و مثبتی که برای ارتقاء فضیلت‌ها در عرصه‌های گوناگون فرهنگی، تبلیغ و ترویج  ارزش‌های اخلاقی، پیشرفت اقتصادی، به وجود آوردن فرصت‌های شغلی، ارتقاء نظام اداری و همچنین افزایش سطح آرامش و امنیت جامعه دارد، متاسفانه  با مدیریت یله و رها و غیربومی مواجه است.

آیت‌الله عبداللهی اضافه کرد: در این میان شبکه‌هایی که تحت حاکمیت استکبار جهانی هستند، عملا به یک ابزار و سلاح برای کودتای تدریجی و به وجود آوردن بحران‌های گوناگون سیاسی، فرهنگی، اخلاقی و همچنین دوقطبی‌کردن جامعه و زمین‌ سازی برای فروپاشی ارزش‌های اخلاقی حتی آموزش رسمی آشوب و قمار و سرقت و .... تبدیل شده‌اند.

وی با تاکید بر تسریع در ساماندهی فضای مجازی، ابراز کرد: مدت‌ها است که نخبگان جامعه، اندیشمندان و علما هشدارهایی مبنی بر لزوم مدیریت و صیانت  فضای مجازی داده‌اند. به خصوص مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) که این‌گونه فرمودند: «اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت اصل انقلاب اسلامی است.» و ایشان ضمن تاکید مکرر بر ضرورت مدیریت فضای مجازی و اجتناب از واگذاری آن به دشمن، در این خصوص تعبیر «آرایش نظامی» داشته‌اند و فرمودند: «دشمن در فضای مجازی  نسبت به ما آرایش جنگی گرفته است. که باید در مقابل آن  ما نیز موضع مناسبی داشته باشیم.»

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امروز فضای مجازی در خلاء نظارت و صیانت به میدان عمل دشمن و یک جبهه جنگ علیه ارزش‌ها تبدیل شده است؛ البته این رفتار از سوی دشمن طبیعی است؛ چرا که جمهوری اسلامی را در ابعاد تسلیحاتی و نظامی در اوج قدرت می‌بیند و در زمینه اقتصاد هم این دولت علی رغم همه تحریم‌ها، گام‌های اساسی را بدون وابستگی به خارج برداشته است. از نظر دیپلماسی و ارتباطات عمومی هم توفیقات بسیار خوبی به دست آورده است. در نتیجه طبعا مهمترین راهی که برای دشمن باقی می‌ماند  تشدید حملات از راه همین فضای مجازی است. از این روی باز هم در فتنه اخیر شاهد بودیم که استکبار جهانی به کمک گروهک‌های ضدانقلاب و با استفاده از فضای مجازی، مقدسات و همچنین سرمایه‌های عمومی را مورد تهاجم قرار دادند و خون‌ها بر زمین ریختند و امنیت مردم را خدشه دار کردند. این، هشداری بسیار جدی است.

وی با اشاره به محدودیت‌های روزهای اخیر در فضای مجازی اظهار کرد: گرچه فیلتر کردن  شبکه‌های مجازی غیر بومی برخی مشاغل و فعالیت‌های اقتصادی را در این غائله اخیر مورد آسیب قرار داد؛ اما همه‌ این محدودسازی‌ها برای دست‌یابی به یک امنیت پایدار است. چرا که برقراری امنیت پیوسته از اولویت بیشتری برخوردار است؛ البته امیدواریم با اقدام قاطع دولت، این مسئله نیز به زودی جبران شود.

آیت‌الله عبداللهی در پایان گفت: دولت علی رغم اینکه گام‌های اساسی در ابعاد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی برداشته است و در خصوص راه اندازی اینترنت ملی هم تلاش‌های زیادی صورت گرفته است؛ اما انتظار این هست که از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را کرده و با تقویت سِرورها و شبکه‌های داخلی، جایگزین مناسب و قوی برای شبکه‌های تحت تسلط دشمنان فراهم آورد تا هم زمینه نفوذ و بحران آفرینی صهیونیست‌ها و استکبار جهانی از بین برود و هم بستر مناسبی به منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های عظیم فضای مجازی در راستای رشد و پیشرفت اقتصاد، فرهنگ و سایر زمینه‌ها مهیا شود.

انتهای پیام / 137
جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب: 106461
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *