۰

قم با ۱۱۸ شرکت دانش بنیان مقام هفتم کشور را داراست

قم نیوز: معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت: طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی درحوزه شرکت‌های فناور انجام و این استان با ۱۱۸ شرکت دانش بنیان در جایگاه هفتم کشور قرار گرفته‌است.
قم با ۱۱۸ شرکت دانش بنیان مقام هفتم کشور را داراست
قم با ۱۱۸ شرکت دانش بنیان مقام هفتم کشور را داراست
به گزارش قم نیوز سید مهدی قریشی روز سه‌شنبه درآیین تودیع و معارفه رییس سابق و جدید پارک علم و فناوری قم افزود:‌ در دوره جدید امید می‌رود، روند صعودی و روبه رشد پارک علم و فناوری با شتاب بیشتری دنبال شود.

وی تصریح کرد: قم درحوزه علوم انسانی و صنایع خلاق و نرم ظرفیت بالایی دارد و دولت سیزدهم نیز رویکرد کاملا مثبتی در خصوص شرکت‌های دانش بنیان دارد و از ابتدای سالجاری آیین نامه‌های متعددی در این حوزه ابلاغ شده‌است.

اشتغال ۲ هزار نفری شرکت های دانش بنیان قم
رییس سابق پارک علم و فناوری قم با بیان اینکه سال ۹۳، ۵۹ شرکت و واحد فناور در این استان فعال بود، بیان کرد: در حال حاضر ۱۱۸ شرکت و واحد فناور قم فعال است.

سیدحسین اخوان علوی خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۰، ۳۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در استان پرداخت شده‌است، ۲ هزار و ۴۹ نفر در شرکت‌های فناور قم شاغل هستند.

وی اظهار داشت: فروش ارزش شرکت‌های فناور قم در سال ۱۴۰۰، افزون بر چهار میلیون دلار برآورد می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت ۲۸۰ شرکت خلاق درقم تصریح کرد: درآمد امسال پارک علم و فناوری قم افزون بر ۳۶ هزار میلیون ریال خواهد رسید.

اخوان علوی گفت: درصورتی که اراضی درنظر گرفته شده در شهرک ۴۲ هکتاری آی تی سی به پارک علم و فناوری تعلق بگیرد، بسیاری از مشکلات کنونی در زمینه توسعه و رونق پارک برطرف می‌شود.

رییس سابق پارک علم و فناوری قم گفت: ظرفیت اشتغال زایی در زیست بوم علم و فناوری ۲۱ برابر بیشتر از سایر حوزه های کسب درآمد و ایجاد اشتغال است.

در این آیین از خدمات حدود هشت ساله سید حسین اخوان علوی تقدیر و خیرالله رهسپارفرد بعنوان رییس جدید پارک علم و فناوری قم معارفه شد.


انتهای پیام / 106
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب: 106507
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *