۰

حجت‌الاسلام رفیعی: دین خدا هیچ‌گاه از بین نمی‌رود زیرا نصرت الهی شامل آن می‌شود

قم نیوز: استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: دین خدا هیچ‌گاه از بین نخواهد رفت چرا که نصرت الهی همواره شامل حال دین خواهد شد به همین خاطر دشمن نتوانست با تمام سختی‌ها و محاصره‌هایی که داشت امام آخر شیعیان را به قتل برساند.
حجت‌الاسلام رفیعی: دین خدا هیچ‌گاه از بین نمی‌رود زیرا نصرت الهی شامل آن می‌شود
حجت‌الاسلام رفیعی: دین خدا هیچ‌گاه از بین نمی‌رود زیرا نصرت الهی شامل آن می‌شود
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام ناصر رفیعی شب گذشته طی سخنانی در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت اظهار کرد: امام حسن عسکری(ع) کمترین دوران امامت را در میان اهل بیت(ع) دارد و حضرت در ۲۸ سالگی به شهادت رسیدند اما دوران حساسی داشتند.

وی افزود: امام حسن عسکری(ع) به عنوان آخرین امامی هستند که در میان مردم حضور فیزیکی داشتند. ایشان پدر بزرگوار آخرین امام شیعیان است و حضرت در شهر سامرا حضور داشته و حتی به حج هم مشرف نشده‌اند و از ۵ سالگی به سامرا مهاجرت کرده و تا آخر عمر نیز در این شهر اقامت داشتند.

رفیعی تاکید کرد: مکتب تشیع در زمان امام حسن‌عسکری(ع) گسترش پیدا کرده بود و حتی صحابی حضرت در شهر قم نیز وجود داشتند.

وی یادآور شد: در زمان دوران امامت ایشان جریان های انحرافی در جامعه گسترش پیدا کرده بودند و به حساسیت اوضاع دامن می زدند. جنایت و آدم‌کشی در عراق به ویژه در بصره توسط جریانات انحرافی، گسترش صوفی‌گری و تصوف و… همگی نشان‌دهنده اوضاع وخیم و سخت دوران امامت حضرت است.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: امام حسن‌عسکری(ع) باید مردم را برای امامت حضرت مهدی(عج) آماده نماید تا بعدا مردم منکر جریان امامت نباشند و از طرف دیگر برادر بزرگتر حضرت به نام سید محمد از دنیا رفتند و از طرف دیگر خود حضرت در محاصره بودند.

وی اظهار کرد: زمینه‌سازی امام حسن عسکری(ع) برای امامت فرزند بزرگوار خودشان در آن زمان بسیار حساس بود چرا که خطر کشتن امام زمان(ع) وجود داشت و باید جان حضرت حفظ می‌شد. کاری که امام انجام دادند این بود که امام زمان(عج) را به خواص(نواب اربعه) نشان دادند و گوشزد نمودند این کودک همان امام آخر شیعیان است.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: امام حسن عسکری(ع) به احمد بن اسحاق می‌فرمایند غیبت فرزندم طولانی خواهد شد و کسانی در دوران غیبت سعادتمند می‌مانند که به امامت فرزندم اعتقاد داشته باشند و برای تعجیل ظهور فرزندم بسیار دعا کنند.

وی افزود: دشمن در کمین آخرین امام بود تا حضرت را به قتل برساند به همین خاطر عده ای فکر می‌کردند امام حسن عسکری(ع) فرزندی ندارند اما حضرت با نشان دادن فرزند خودشان به خواص، امام آخر شیعیان را معرفی نمودند.

رفیعی اظهار کرد: دین خدا هیچ‌گاه از بین نخواهد رفت چرا که نصرت الهی همواره شامل حال دین خواهد شد به همین خاطر دشمن نتوانست با تمام سختی‌ها و محاصره‌هایی که داشت امام آخر شیعیان را به قتل برساند.

سخنران حرم بانوی کرامت تاکید کرد: با توجه به عدم حضور فیزیکی حضرت میان مردم و همچنین کوتاه بودن عمر امامت حضرت، پیام‌هایی به شیعیان داده است که می‌توان گفت انتظارهایی است که حضرت از پیروان خود دارد.

وی افزود: حضرت می‌فرماید حقوق مردم را بر خود ترجیح بدهید، هر جا که نهی الهی به آن تعلق گرفته است نباید شیعه آن را انجام دهد و هر آنچه خداوند به آن دعوت نموده است باید شیعه انجام بدهد.

انتهای پیام / 137
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳
کد مطلب: 106513
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *