۰

انقلاب سنگرهای کلیدی جهان را فتح کرده است/نظام با تدبیر رهبری از آشوب‌های اخیر گذر کرد

قم نیوز: نماینده ولی‌فقیه در سپاه جهاد تبیین و امیدآفرینی را از مهم‌ترین نیازهای کشور دانست و گفت: انقلاب اسلامی سنگرهای کلیدی جهان را فتح کرده و تبدیل به درختی تنومند و کابوسی برای دشمنان شده و هدف دشمن توقف موتور شتابان پیشرفت کشور است.
انقلاب سنگرهای کلیدی جهان را فتح کرده است/نظام با تدبیر رهبری از آشوب‌های اخیر گذر کرد
انقلاب سنگرهای کلیدی جهان را فتح کرده است/نظام با تدبیر رهبری از آشوب‌های اخیر گذر کرد
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش علمداران بصیرت، مدافعان ولایت که امشب در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: یکی از ماندگارترین آثار امام خمینی(ره) بسیج مردمی‌ست که در همه عرصه‌ها فعالیت دارد؛ معیار بسیج بصیرت و ایمان است و ایمان از دل می‌جوشد و انگیزه می‌شود و بصیرت تبیین می‌کند که چگونه حرکت کند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی از دهه پنجاه با فتنه‌های مختلفی مواجه شده است؛ فتنه اخیر ۳ ویژگی داشت، به لحاظ محور عملیاتی تک محوری نبود و جنگ ترکیبی در عرصه‌های مختلف بود و دشمن همزمان در جبهه‌های مختلف حمله کرد.

حاجی صادقی افزود: به لحاظ ترکیب نیروهای عمل کننده شاهد یک جنگ احزاب و زنجیره پیوسته از تمام دشمنان بودیم؛ در این فتنه بسیاری از افراد در جبهه دشمن عمل می‌کنند اما نسبت به این موضوع آگاهی ندارند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه تصریح کرد: دشمن در این فتنه از فتنه‌های گذشته تجربه گرفت و از طریق نقاط مختلف به‌دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی بود؛ هدف دشمنان این بود که با استفاده از ظرفیت مردم براندازی انقلاب اسلامی را رقم بزنند و مردم نقشه آنان را خنثی کردند.

وی در ادامه گفت: همانطور که در صدر اسلام کسی نتوانست اسلام ناب را از بین ببرد جز زمانی که خود مسلمانان وارد عرصه شدند؛ دشمن به این جمع بندی رسیده است که هیچ فرقه و کشوری نمی‌تواند جمهوری اسلامی را از بین ببرد مگر خود مردم، آن‌ها به این موضوع رسیده‌اند که هیچ قدرت نظامی نمی‌تواند برابر قدرت ایران اسلامی ایستادگی کند.

*دشمن به دنبال تفرقه میان مردم و حکومت است

حاجی صادقی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم و حکومت است، عنوان کرد: دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران معتقدند دو قطبی سازی ملت و حاکمیت بهترین راه برای براندازی حکومت است؛ اما مادامی که امت و ولایت باهم متحد هستند انقلاب ماندگار است.

وی افزود: انقلاب اسلامی سنگرهای کلیدی جهان را فتح کرده و تبدیل به درختی تنومند و کابوسی برای دشمنان شده و هدف دشمن توقف موتور شتابان پیشرفت کشور است.

نماینده ولی‌فقیه اظهار کرد: امروز حرف دشمن این است که انقلاب یک توان مضاعفی پیدا کرده که می‌تواند مشکلات مختلفی را برطرف کند و این موضوع باعث نابودی آن‌ها خواهد شد.

*دشمن می‌خواهد جوانان ایرانی را آمریکایی کند

وی در خصوص اینکه دشمن برای ضربه‌زدن به عقاید جوانان برنامه‌ریزی کرده است، گفت: سران آمریکایی بارها در سخنرانی های خود گفته‌اند که برای از بین رفتن انقلاب اسلامی باید آینده را از آنها بگیریم و برای رسیدن به این مسئله باید جوانان ایرانی را آمریکایی کنیم.

حاجی صادقی ابراز داشت: دشمن در فتنه اخیر دو محور اصلی را برای خود برگزید، محور اول مشکلات اقتصادی بودتا بتواند فشار‌ بر مردم را افزایش دهد و محور دوم استفاده از ظرفیت دختران و زنان ایرانی بود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه اذعان کرد: دشمن این را به خوبی می‌داند که زنان و دختران مستعد ایرانی توانایی‌های بسیاری دارند و باید از‌ این طریق مردم را فریب دهد تا بتواند ضربه‌ای مهلک به ایران اسلامی بزند.

وی با اشاره به برنامه‌های دشمن در فتنه‌اخیر گفت: دشمن در اغتشاشات مهرماه ۴ مرحله بیانیه، اعتراضات، اعتصابات و در نهایت اغتشاشات را در پیش گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه بیان کرد: دختری که به دلیل بیماری زمینه‌ای فوت شده بود را مقدمه پروژه کشته‌سازی قرار داده و برخی از مردم و مسئولین هم خواسته و ناخواسته با دشمن همراهی کردند و این موضوع باعث شد در این دو ماه شاهد آشوب‌ها باشیم.

حاجی صادقی تصریح کرد: دشمن در این جنگ ترکیبی فعالیت‌های مختلفی برای ایجاد آشوب پیش گرفت؛ برهم زدن امنیت و آرامش مردم، ایجاد دغدغه‌های فکری برای مسئولین، پروژه کشته‌سازی و ترور‌های کور، توهین به روحانیت و دیگر نهاد‌های امنیتی و انتظامی، به شهادت رساندن نیروهای بسیج، روحانیت و مدافعین امنیت نمونه‌هایی از اقدامات دشمن در این مدت بوده است.

*انقلاب اسلامی با تدبیر رهبری از آشوب اخیر گذر کرد

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با تدابیر مقام معظم رهبری از این برهه و آشوب‌ها گذر کرد و دشمنان در پایان به این نتیجه رسیدند که در این فتنه نیز شکست خوردند و حالا به‌دنبال طراحی نقشه‌های جدید هستند.

حاجی صادقی تاکید کرد: امروز رسالت ما این است که ابتدا باور کنیم در این فتنه‌ها غلبه می‌کنیم؛ وظیفه ما این است که در کنار جهاد تبیین باید جهاد امیدآفرینی داشته باشیم و این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: امام خامنه‌ای در سخنرانی ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ فرموده است که نگذارید دشمن کشور را به بن‌بست رسیده، معرفی کند هدف دشمن این است که یاس و ناامیدی را بین مردم افزایش دهد و همین موضوع باعث شکست می‌شود.

وی افزود: به لطف خدا چهره‌ واقعی برخی از افراد در این فتنه به مردم نمایش داده شد و آنها خواسته و ناخواسته در زمین دشمن بازی کردند.

حاجی صادقی بیان کرد: دومین محور جهاد تبیین افشاگری نقشه‌های دشمن برای مردم است؛ مردم ما باید بدانند که دشمنان برای ضربه زدن به نظام از هیچ لحظه‌ای درنگ نکرده‌اند و شب و روز به‌دنبال طراحی راهبردها برای ایجاد آشوب هستند.

وی درخصوص نقش مهم حوزه‌های علمیه در جامعه امروز گفت: طلاب حوزه‌های علمیه فرماندهان جهاد تبیین هستند و این فرماندهان باید با برنامه‌ریزی و حضور پر رنگ خود مردم را آگاه کنند که دشمن امروز آمده تا دین شما را بگیرد.

*پیوند روحانیت با مردم نیازمند تقویت است

وی در پایان گفت: امروز باید پیوند روحانیت با مردم و حضور این قشر میان مردم بیشتر شود؛ هرگاه مردم و روحانیت با یکدیگر متحد شدند دشمن شکست بزرگی خورده‌ است.

پایان پیام/ 137
پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب: 107171
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *