۰

اجرای طرح نفس برای جلوگیری از سقط در قم

قم نیوز: مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی قم گفت: طرح نفس با هدف جلوگیری از سقط فرزندان توسط والدین در استان اجرایی شده‌است.
اجرای طرح نفس برای جلوگیری از سقط در قم
اجرای طرح نفس برای جلوگیری از سقط در قم
به گزارش قم نیوز ابوالفضل چهره‌نما با اشاره به طرح نفس بیان کرد : در این طرح از همه ظرفیت‌های تخصصی و غیرتخصصی در ابعاد حمایتی و مشاوره‌ای برای حفظ جان انسان‌ها استفاده می‌شود، چرا که جان انسان حتی در نخستین‌ روزهای خلقت نیز ارزشمند است و این موضوع که عده‌ای تصور می‌کنند سقط جنین در زیر چهار ماه مشکلی ندارد،‌ به هیچ عنوان درست نیست.

او افزود: در اجرای این طرح، مادران در آستانه سقط شناسایی و به پزشکان، ماماها و روانشناسان مورد نظر معرفی می‌شوند، همچنین از ظرفیت خیرین و حامیان افتخاری برای حمایت از جمعیت هدف استفاده خواهد شد؛ ارائه مشاوره‌های پزشکی و روانشناسی و نیز مشاوره‌های دینی و حقوقی از دیگر برنامه‌های این طرح است.

چهره نما ادامه داد: در جریان حمایت از افراد مورد نظر در این طرح، خدمات تخصصی مانند همچون ویزیت پزشک متخصص و ماما، انجام آزمایش، سونوگرافی و معرفی به مراکز درمانی برای تکمیل درمان به صورت رایگان ارائه می‌شود، همچنین خدمات غیر تخصصی نظیر اعطای بسته‌های معیشتی به خانواده‌ها کم‌بضاعت در دستور کار مجریان طرح نفس در استان قم است.

اوا گفت: درحوزه فرهنگ‌سازی و آموزش در طرح نفس به مسائلی همچون‌ تبیین عوارض سقط و روش‌های پیشگیری از آن، حرمت خانواده در اسلام و حرام بودن سقط، مسائل حقوقی سقط جنین، عوارض روانی ناشی از آن در برابر حس خوب مادرانه،‌ تولید آثار فرهنگی و رسانه‌ای و نیز شبکه‌سازی در میان اقشار مختلف مردم برای حمایت از اجرای این طرح، توجه می‌شود.

او با اشاره به این که شماره تماس ۰۹۳۷۶۱۴۲۷۴۳ برای ارتباط با مرکز مردمی نفس قم درنظر گرفته‌ شده‌است، افزود: در طول چهار ماهی که از اجرای این طرح در استان قم می‌گذرد، تعداد قابل توجهی از مادران از تصمیم خود برای سقط جنین منصرف شدند و فرزندان شماری از آنان به دنیا نیز آمده‌اند و به زندگی خود ادامه می‌دهند.
انتهای پیام / 137
يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۴
کد مطلب: 107295
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *