۰

لزوم مسئله محور بودن پژوهش‌ها/نظام مسائل استان با پژوهش‌های کاربردی حل می‌شود

قم نیوز: عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم گفت: پژوهش‌ها باید مبتنی بر حل نظام مسائل استان و مسئله‌محور باشند.
لزوم مسئله محور بودن پژوهش‌ها/نظام مسائل استان با پژوهش‌های کاربردی حل می‌شود
لزوم مسئله محور بودن پژوهش‌ها/نظام مسائل استان با پژوهش‌های کاربردی حل می‌شود
به گزارش قم نیوز معصومه آمره در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان قم که به مناسبت هفته پژوهش در محل نمایشگاه‌های دائمی استان قم برپا شده است، اظهار کرد: برای بهبود شرایط استان، باید تمام ظرفیت‌های علمی و نخبگانی استان قم به کار گرفته شود.

وی ادامه داد: تقویت گفتگوهای پژوهش‌محور بین مراکز نخبگانی و دستگاه‌های اجرایی به‌صورت عالمانه، راهکارهای مختلف را برای رفع مشکلات استان ارائه می‌کند.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش بیان و مراکز پژوهشی باید در توسعه استان نقش‌آفرینی کنند، مطرح کرد: فاصله بین ایده، طرح اجرایی تا حل مسائل و مشکلات را باید شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد و هسته‌های فناور پر کنند.

وی با تأکید بر اینکه پژوهش‌ها باید مبتنی بر نظام مسائل استان و مسئله محور باشند، عنوان کرد: افرادی که مسئولیت حل مسئله را بر عهده دارند مقاله نمی‌خوانند، بنابراین اگر پژوهشی انجام می‌شود که تنها خروجی آن منجر به انتشار مقاله گردد، باید بگویم بی‌فایده است.

آمره با بیان اینکه جامعه دانشگاهی استان برای رسیدن به همدلی در راستای مسائل روز و دغدغه‌های استان باید با یکدیگر گفت‌وگو کنند، خاطرنشان کرد: برگزاری چنین نمایشگاهی این فرصت را فراهم می‌سازد تا با هم‌افزایی و کسب تجربه‌ای که دانشگاه‌ها و مراکز نخبگانی باهم دارند نمایشگاه هر سال بهتر از سال قبل برگزار می‌گردد.

انتهای پیام/ 106
سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 107316
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *