۰

۳۰ فناوری منتخب در نمایشگاه پژوهش و فناوری رونمایی شد 

قم نیوز: همزمان با برگزاری بیست و سومین نمایشگاه پژوهش فناوری و فن بازار ۳۰ فناوری منتخب دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری با حضور وزیر علوم و معاون علمی رئیس جمهور رونمایی شد.
۳۰ فناوری منتخب در نمایشگاه پژوهش و فناوری رونمایی شد
۳۰ فناوری منتخب در نمایشگاه پژوهش و فناوری رونمایی شد
به گزارش قم نیوز بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن بازار امروز ۱۹ آذرماه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به وزیر علوم تحقیقات و فناوری و برخی از مدیران حوزه پژوهش و فناوری افتتاح شد.

پس از برگزاری مراسم افتتاحیه، معاون علمی رئیس جمهور به همراه وزیر در سالن‌های نمایشگاهی حاضر شدند و ۳۰ فناوری منتخب دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری را رونمایی کردند.

امروز از یک ماده تمیز کننده و ضدعفونی کننده محیط با مکانیزم یونیزاسیون از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی رونمایی شد و همچنین سیستم تشخیص خستگی راننده بر مبنای پردازنده توسعه یافته RiscV و گاردریل کامپوزیتی جاذب انرژی از دانشگاه ارومیه، دستگاه تولید کیسه محلول‌های تزریقی دارویی از دانشگاه محقق اردبیلی، کوره القایی ۲ کیلووات اقتصادی از دانشگاه اصفهان و سلندر هیدرولیکی ۴۰ تن تا ۳۰۰ تن با قابلیت کنترل موقعیت و نیروی بسیار دقیق از دانشگاه امیرکبیر از دیگر دستاوردهایی فناوری بود که با حضور مسولان رونمایی شد.

دستگاه تشخیص آنتی ژن‌ها و آنتی بادی‌ها با رویکرد زمان پاسخ دهی حداقلی و تشخیص بر بالین بیمار (POCT)توسط پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ارائه شده بود و پژوهشگاه رنگ فرمولاسیون پوشش پایه ایزوبوتیلن با خواص خودترمیم شوندگی همزمان ذاتی/غیرذاتی برای پوشش‌دهی لوله‌ها، شیرها، اتصالات و … درون و بیرون از خاک در این‌نمایشگاه ارائه کرده بود.

پژوهشگاه هوافضا با کپسول فضایی سرنشین دار مقیاس کوچک و دانشگاه پیام نور با ارائه فناوری نان مسطح بدون گلوتن در نمایشگاه حاضر شده بودند.

پهپاد نقشه برداری خورشیدی (سولار)، آشکارساز نوری پهن باند گرافین / سیلیکون، تولید سیم از فلزات و آلیاژهای مختلف به ویژه آلیاژهای پیشرفته، دستگاه آسیاب هیبریدی از دستاوردهای دانشگاه تهران بود که امروز رونمایی شد.‌

همچنین در این نمایشگاه دستگاه اکسیژن ساز مبتنی بر پروتکل‌های ارتباطی اینترنت اشیا و فناوری نانو، سیستم بهینه سازی مصرف سوخت و کاتالیزور سوخت کربن شویی با برند اکوپاد – کیت هیبرید الکتروکاتالیتیک، دستگاه آزمون فرسایش ذرات جامد چندگانه ارائه شده است.

کنترل مگس میوه مدیترانه ای در باغات مرکبات با استفاده از روش نابارورسازی حشرات SIT بصورت پایلوت از دستاوردهای پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای بود و سیستم RCUM و دستگاه بوسنج که توسط پارک علم و فناوری خراسان رضوی ساخته و طراحی شده بود، رونمایی شد.

پارک علم و فناوری خراسان شمالی شمش منیزیم تولید کرده و پارک علم و فناوری خوزستان موفق به ساخت محصولی برای نشت یاب لوله‌های فاضلاب و نشت یابی کانال ابیاری شده بود.

دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول موفق به ارائه فناوری چون دستگاه اندازه گیر جریان‌های پالریزاسیون و دیپالریزاسیون عایق‌های الکتریکی تجهیزات فشارقوی شده بود و پارک علم و فناوری استان سمنان پرینتر سه بعدی زیستی، دانشگاه سمنان دستگاه هموژنایزر التراسونیک ۱۲۰۰ وات، پارک علم و فناوری قزوین سامانه بهبود بهره وری تکتا، پارک علم و فناوری همدان ربات تشخیص آلودگی در صنایع غذایی، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تولید تروکار آندوسکوپی، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دستگاه جوش لیزر فایبر اتوماتیک و پارک علم و فناوری گیلان فیلم‌های چند لایه مخصوص بسته بندی محلول‌های تزریقی و دارویی، سیستم کامل دیالیز ارائه کرده بودند که با حضور وزیر علوم و معاون علمی رونمایی شد.
انتهای پیام / 137
يکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹
کد مطلب: 107378
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *