۰

اختصاص ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای مقابله با بحران در شهرداری قم

قم نیوز: معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم از اختصاص 400 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز شهر در مقابله با بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی برای نخستین بار در سال 1401 خبر داد.
اختصاص ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای مقابله با بحران در شهرداری قم
اختصاص ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای مقابله با بحران در شهرداری قم
به گزارش قم نیوز مهدی اصفهانیان مقدم در مانور عملیات زمستانی شهرداری قم که در مرکز پایش هوشمند و پشتیبانی ماشین‌آلات خدمات شهری برگزار شد، مجموعه سیاست‌های شهرداری را با رویکرد پیشگیرانه دانست و اظهار داشت: برای شناسایی نقاط آسیب‌پذیر شهر جلسات زیادی برگزار شده و ۱۶۹ نقطه آسیب‌پذیر در شهر شناسایی شده است.
 
وی ضمن تشکر از کمیسیون خدمات شهری شورا و مدیران در تمام مناطق از برطرف شدن ۹۰ درصد نقاط آسیب‌زا در شهر خبر داد و افزود: همچنین تجهیزات و ادوات لازم برای مناطق پیش‌بینی شده و برای نخستین بار در سال ۱۴۰۱ تا امروز و در هشت ماه سال بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال تجهیزات و ادوات مرتبط با حوادث طبیعی و غیرطبیعی خریداری شده است.
 
معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: امروز در مانور زمستانی شهرداری بیش از ۳۰۰ دستگاه مکانیزه خدمات شهری متناسب با حوادث و بحران‌های شهری مانند بارش‌های ناگهانی، برف و یخبندان حضور داشته و به‌صورت آزمایشی سنجش و آزمایش می‌شود.
 
وی شهر قم را در حوزه تخصصی مقابله با آب‌گرفتگی آماده دانست و بیان کرد: در این حوزه نیز تعداد زیادی تانکر، پمپ و ۲۰ هزار کیسه مخلوط شن و نمک در ۳۰ نقطه شهر گذاشته شده تا در زمان برف و یخبندان بتوانیم خدمات خوبی به شهروندان و زائران داده و شرایط ایمنی را در سطح مناطق هشتگانه ایجاد کنیم.
 
اصفهانیان مقدم در ادامه حضور و مشارکت مردم را در مدیریت شهری قابل توجه خواند و خاطرنشان کرد: جلسات زیادی با شهروندان در سطح مدارس، مساجد و محلات برای آموزش و ارتقاء فرهنگ شهروندی برگزار شده تا بخشی از آسیب‌های احتمالی که بر اثر عدم جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی و تجمع آن در انهار معابر را کاهش دهیم.
 
وی در پایان عامل ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را تعامل خوب بین دستگاهی دانست و ابراز کرد: امروز شاهد تعامل خوب دستگاه‌ها برای مدیریت شهر برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان هستیم و امیدواریم با شرایطی که وجود دارد بتوانیم شهری ایمن را برای شهروندان ایجاد کنیم.
 
انتهای پیام/ 106 
جمعه ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸
کد مطلب: 107527
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *