۰

آیت الله مکارم شیرازی: بازیگر و گردانندۀ بازار ارز کیست؟ آیا دولت سبب افزایش آن می‌شود یا عوامل خارجی و خارج نشینان؟

قم نیوز: آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر کشور در تاریخ ۲۹ دی ۱۴۰۱ گفت: معلوم نیست بازیگر و گردانندۀ بازار ارز کیست؟ آیا دولت سبب افزایش آن می شود یا عرضه و تقاضا و یا عوامل خارجی و خارج نشینان؟ لذا باید عامل اصلی بازار ارز مشخص شود و جلوی آن گرفته شود.
آیت الله مکارم شیرازی به وزیر کشور گفت: بازیگر و گردانندۀ بازار ارز کیست؟ آیا دولت سبب افزایش آن می‌شود یا عوامل خارجی و خارج نشینان؟
آیت الله مکارم شیرازی به وزیر کشور گفت: بازیگر و گردانندۀ بازار ارز کیست؟ آیا دولت سبب افزایش آن می‌شود یا عوامل خارجی و خارج نشینان؟
به گزارش قم نیوز حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار دکتر وحیدی وزیر کشور با اشاره به اهانت مجلۀ فرانسوی فرمودند: کشورهای غربی تابع هیچ قانون اخلاقی نیستند، بدترین اهانت ها را می کنند، اما نه دادگاهی به آنها رسیدگی می کند و نه از سوی دولت خودشان و نه دیگر دولت ها محکوم می شوند.
 
ایشان در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و مردم افزودند: ما نمی خواهیم مطلبی بگوییم که سبب تضعیف دولت گردد، اما مردم دچار مشکلات و گرفتاری اقتصادی هستند و انتظار دارند تا گامی جهت حل مشکلات آنان برداشته شود.
 
ایشان با اشاره به حوادث اخیر افزودند: باید میان کسانی که نسبت به مسائل و مشکلات اقتصادی اعتراض دارند با کسانی که در پی تخریب و آتش زدن و یا تبلیغ مسائل ضد فرهنگی هستند و یا عوامل خارجی اند، تفاوت قائل شد و با هر کدام رفتار متناسب داشت.
 
معظم له افزایش نرخ دلار را از عوامل نگرانی و ناراحتی مردم دانسته و تأکید کردند: معلوم نیست بازیگر و گردانندۀ بازار ارز کیست؟ آیا دولت سبب افزایش آن می شود یا عرضه و تقاضا و یا عوامل خارجی و خارج نشینان؟ لذا باید عامل اصلی بازار ارز مشخص شود و جلوی این مسائل گرفته شود.
 
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به افزایش فروش نفت و درآمدهای ارزی حاصله از آن و همچنین تفاوتی که در نرخ ارز اتفاق افتاده، افزودند: باید آثار و نتیجۀ آن در زندگی و سفرۀ مردم آشکار شود، در حالی که چنین چیزی احساس نمی شود.
 
ایشان بانک ها، قاچاق کالا، عدم تأمین مناسب کالاهای اساسی، مسکن، اشتغال و ازدواج جوانان را از دیگر مشکلات مردم برشمرده و فرمودند: مشکلات اخلاقی همچون طلاق نیز در حال گسترش است که باید نسبت به آن تدبیری اندیشیده شود.
 
معظم له به بیشتر شدن فاصلۀ طبقاتی میان قشر کارگر و کارمند با اقشار مرفه جامعه اشاره کرده و فرمودند: کارگران و کارمندان بیشترین مشکلات را دارند، چرا که حقوق آنها ثابت بوده ولی اجناس مدام گران تر می شوند و آنها نمی توانند هزینه های زندگی خود را با آن مطابقت دهند.
 
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به اینکه دولت باید خود در مسألۀ حجاب پیش قدم شود و حجاب را در مجموعۀ کارکنان و ادارات خود آغاز کند، افزودند: در این زمینه باید کار فرهنگی صورت گیرد و مسألۀ حجاب را از مدارس ابتدایی به دختران تعلیم داد.

وزیر کشور در دومین هفته متوالی، دیروز به قم سفر کرده بود.
جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب: 107898
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *