چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷
کد مطلب : 107966
منبع : قم نیوز

پردازش کامل و جداسازی ۷۰۰ تن زباله روزانه در قم

قم نيوز : مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از جداسازی و پردازش 700 تن زباله روزانه شهر قم خبر داد و گفت: دفن مستقیم زباله در قم به صفر رسیده است.
پردازش کامل و جداسازی ۷۰۰ تن زباله روزانه قم
پردازش کامل و جداسازی ۷۰۰ تن زباله روزانه قم
به گزارش قم نیوز سیدمحسن میرهادی در حاشیه افتتاح و بهره‌برداری از ۷ پروژه زیست‌محیطی شهرداری قم اظهار کرد: شاهد بهره‌برداری از خط دو پردازش پسماند شهر مقدس قم هستیم و این اتفاق برای نخستین بار در سطح کشور در بحث زباله رخ‌داده است و با افتتاح این خط میزان دفن پسماند در قم به صفر خواهد رسید.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه در قم دیگر دفن مستقیم زباله نخواهیم داشت، عنوان کرد: در سطح شهر قم حدود ۷۰۰ تن زباله توسط ۱۶۰ دستگاه سرویس ماشین‌آلات مکانیزه حمل پسماند جمع‌آوری و به سایت دفع انتقال داده می‌شود.

وی ادامه داد: در مجتمع فرآوری پسماند با توجه به خط شماره یک که حدود ۳۵۰ تن در روز بحث تفکیک را داشتند، با افتتاح خط دو نزدیک به ۷۰۰ تن زباله پردازش خواهد شد.

میرهادی با اشاره به اینکه استفاده از ریجکتی در برنامه‌های آینده شهرداری قرار دارد، خاطرنشان کرد: در این طرح نیز ما می‌توانیم بحث فرآوری نایلون‌هایی که جداسازی می‌شود را دنبال کرده و آن‌ها را به گرانول تبدیل کنیم.

انتهای پیام/ 106
https://qomnews.ir/vdcg3u9q3ak9zy4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما