۰

آیت الله مکارم شیرازی: خشونت و فشار در مسأله حجاب کارساز نیست، این مسأله راه‌های فرهنگی دارد / ما مشکلات را می‌گوییم اما باید گوش شنوایی هم باشد

قم نیوز: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد نقش این وزارتخانه را در تبیین مسائل فرهنگی مهم دانسته و فرمودند: وزارت ارشاد باید به مسائل اسلامی و فرهنگی توجه بیشتری نماید.
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: خشونت و فشار در مسأله حجاب کارساز نیست، این مسأله راه‌های فرهنگی دارد / ما مشکلات را می‌گوییم ولی گوشی هم برای شنیدن باید باشد
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: خشونت و فشار در مسأله حجاب کارساز نیست، این مسأله راه‌های فرهنگی دارد / ما مشکلات را می‌گوییم ولی گوشی هم برای شنیدن باید باشد
به گزارش قم نیوز آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد نقش این وزارتخانه را در تبیین مسائل فرهنگی مهم دانسته و فرمودند: وزارت ارشاد باید به مسائل اسلامی و فرهنگی توجه بیشتری نماید.
 
معظم له به ضرورت حجاب تأکید نموده و فرمودند: مسأله حجاب در حال حاضر با مسائل سیاسی گره خورده و عده ای می گویند اگر بتوانیم حجاب را حذف کنیم نظام جمهوری اسلامی کم رنگ می شود.
 
ایشان خشونت و فشار را در مسأله حجاب کارساز ندانسته و افزودند: مسأله حجاب راه های فرهنگی دارد، البته صدا و سیما نیز باید بیشتر از این، به مسأله حجاب اهمیت بدهد.
 
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه به مسائل و مشکلات حوزه چاپ و نشر پرداخته و فرمودند: یکی از مهم ترین راه های نشر فرهنگ، کتاب و مجله است اما متاسفانه در حال حاضر قیمت کاغذ چندین برابر شده است و این گرانی باعث مشکلاتی دیگری از جمله تعطیلی و بیکاری مراکز چاپ و نشر و اصناف وابسته به آن گردیده است.
 
ایشان همچنین به گرانی کتاب و لزوم ارائه تسهیلات در این زمینه اشاره نموده و افزودند: افراد زیادی هستند که علاقمند به کتاب و کتاب خوانی هستند اما قدرت خرید کتاب را ندارند!
 
معظم له با اشاره به افزایش هزینه حج، فرمودند: گرانی حج هم عواملی دارد که مهمترین آن، گرانی ارز است ولی دولت می تواند برای آن تسهیلات بیشتری بگذارد تا مردمی که سال هاست انتظار حج را می کشند بتوانند برای انجام مناسک حج به خانه خدا مشرف شوند.
 
معظم له کشورداری در این شرایط را کاری سخت دانسته و افزودند: رئیس جمهور و وزرای محترم بدانند که در شرایط سختی هستند؛ درست است که دشمن به شدت در حال فعالیت است اما چنان نیست که تمامی راه ها بسته باشد.
 
معظم له با تأکید بر اینکه نباید طوری رفتار کنیم که دولت تضعیف شود، فرمودند: عدم تضعیف دولت به این معنی نیست که منتقد دولت نباشیم. مردم از ما می خواهند که شما صدای ما را برسانید و مشکلات را بگویید. ما مشکلات را می گوییم، اما باید گوش شنوایی هم باشد. بنابراین کاری کنید که این دولت إن شاء الله موفق بشود.
 
معظم له در پایان فرمودند: وظیفه ما دعا کردن و تذکر دادن به دولتمردان و امید دادن به مردم است ولی باید توجه نمود که اگر امید از مردم گرفته شود کار مشکل می شود؛ باید کاری کنیم که مردم امیدوار باشند و امیدشان تبدیل به یأس نشود.

انتهای پیام / ۱۰۵
پنجشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰
کد مطلب: 107989
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *