۰

چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم در قم آغاز به‌کار کرد

قم نیوز: بخش معارفی چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم با پیام آیت‌الله جوادی آملی و حضور آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه در شهر مقدس قم آغاز به‌کار کرد.
چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم در قم آغاز به‌کار کرد
چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم در قم آغاز به‌کار کرد
به گزارش قم نیوز مراسم افتتاحیه بخش معارفی، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه ظهر امروز در سالن همایش‌های آستان مقدس امامزاده شاه سید علی(ع) برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی را معرفی چهره مطلوب دین در سطح جهان دانست و اظهار داشت: قبل از انقلاب معنا و مفهوم دین در جوامع بشری به ویژه در میان سران کشورها و گروه‌های مختلف به ویژه گروه‌های تحول‌گرا نسبت به معنای امروز دین متفاوت بود و در گذشته با نگاه حقارت به دین‌داران نگاه می‌کردند.
وی افزود: مارکسیست‌ها قبل از انقلاب اسلامی ادعاهای مختلفی مبنی بر تحول در جامعه جهانی و مقابله با استکبار جهانی و نظام سرمایه‌داری در راستای حمایت از قشر محروم را مطرح می‌کردند، اما امام خمینی(ره) در یکی از سخنان خود فرمودند که «این مکتب بیش از 70 سال جوانان انقلابی و آماده به‌کار را مشغول خود کردند، اما نتیجه و خروجی مشخصی نداشتند»، این مارکسیست‌ها دین را افیون جامعه می‌دانستند، اما انقلاب اسلامی آمد و این شعار پوشالی را از بین برد و اثبات کرد که دین نه تنها افیون جامعه نیست، بلکه عامل پیشرفت، تعالی و رشد است.
جوانان انقلاب اسلامی تفسیر ظلم‌ستیزی دین را به جهانیان نشان دادند
اسکندری با بیان اینکه دین می‌تواند جامعه جهانی را اداره کند، عنوان کرد: انقلاب اسلامی اثبات کرد که دین در همه زمینه‌ها حرف برای گفتن دارد و بعد از پیروزی انقلاب دیگر شعاری علیه مفاهیم عرفانی دین نمی‌شنیدیم، معارف و قرآن به صحنه آمد و ارتباط انسان‌ها با خداوند متعال افزایش یافت و جوانان انقلابی دین را تفسیر و مقابله با ظلم و ستم را به جهانیان نشان دادند و شهدای انقلاب توانستند برگ زرینی بر اوراق دین و دیانت بیافزایند که دین در جامعه تحرک ایجاد می‌کند و جهش جامعه را محقق می‌سازد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: زمانی که معنا و مفهوم جدیدی از دین مطرح شد استکبار جهانی از خواب بیدار و متوجه شد که اگر دین مورد نظر انقلاب اسلامی به جهان معرفی و ترویج شود دیگر آثاری از استکبار نخواهد بود به همین علت به دنبال از بین بردن دین بودند، اما به هدف نرسیدند، برای انحراف دین تلاش کردند، اما موفق نشدند و بعد از رحلت امام خمینی(ره) نیز اهداف شوم دیگری را دنبال می‌کردند که رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان یکی از ذخایر الهی به صحنه آمد و نگذاشت که دشمن به هدف برسد.
وی از بدل‌سازی از انقلاب اسلامی توسط دشمن یاد کرد و گفت: داعش را به صحنه آوردند تا دین را در ذهن مردم جهان بد نام کنند و او را به عنوان تروریست تلقی کنند، اما در این امر هم توفیقی نداشتند و اخیر هم توهین و جسارت به دین و مظاهر دینی را آغاز کرده‌اند؛ آتش زدن قرآن نشان می‌دهد که دست آن‌ها خالی است و نمی‌توانند با این حرکت بزرگ مقابله کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: کاریکاتور می‌کشند و چهره‌های محبوب را به تمسخر می‌گیرند، همانطور که پیامبر(ص) را هم مسخره می‌کردند، اما دین او جهانی شد.
وی با بیان اینکه امروزه به برکت رهبری‌های فرزانه انقلاب و خون شهدا به دستاوردهای بسیاری رسیده‌ایم، عنوان کرد: رهبر عزیز دو پیام به جوانان اروپا دادند که اگر می‌خواهید اسلام را بگیرید از سرچشمه بگیرید و این وظیفه ما بود که این سرچشمه را در اختیار جوانان اروپا قرار دهیم تا به سراغ اسلام اروپایی، انگلیسی و سعودی نروند.
اسکندری با بیان اینکه باید پیام‌های ناب از قرآن، صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه استخراج و به جوانان اروپا ارسال شود، عنوان کرد: با توجه به شکست‌های پی در پی دشمنان در عرصه معارفی باید بگوییم که توسل به اهل‌بیت(ع) راه نجات بشر است و در شرایط امروز کوتاهی در نشر معارف قرآن در عصر ارتباطات قابل پذیرش نیست.
وی پیشنهاد راه‌اندازی دبیرخانه بخش معارفی مسابقات قرآن کریم در قم را مطرح کرد و گفت: نباید مسابقات فقط به مخاطبان داخل کشور محدود شود، بلکه باید به دنبال مسابقات معارفی جهان تشییع و بعد از آن به دنبال مسابقات معارفی در سطح جهان اسلام و جهانیان باشیم، پیام قرآن باید به گوش بشریت برسد تا زمینه برای ظهور حضرت مهدی(عج) فراهم شود.
خاطرنشان می‌شود، در مرحله پایانی بخش معارفی مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه 74 فرد برگزیده با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
انتهای پیام/۱۳۷
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸
کد مطلب: 108004
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *