۰

پای ظرفیت معارفی قم به صورت جدی در رسانه ملی باز شود

قم نیوز: مدیر شبکه قرآن و معارف سیما گفت: ما تلاش کردیم که تولید برخی از برنامه‌ها در قم اتفاق بیفتد و در حال حاضر شبکه‌های رسانه ملی تعامل مستقیمی با مراکز و مؤسسات پژوهشی در قم دارند.
پای ظرفیت معارفی قم به صورت جدی در رسانه ملی باز شود
پای ظرفیت معارفی قم به صورت جدی در رسانه ملی باز شود
به گزارش قم نیوز مدیران گروه‌های معارفی شبکه‌های صدا و سیما در قالب شورای معارف صدا و سیما با آیت الله سیدمحمد سعیدی در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت دیدار کردند.

محمدحسین کشکولی مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در این دیدار عنوان کرد: در دوران تحول سازمان صدا و سیما چند اولویت را در حوزه معارفی پیش روی خود قرار دادیم و مهمترین اولویت که دستور مستقیم رئیس صدا و سیما به بنده است این است که پای ظرفیت معارفی قم به صورت جدی در رسانه ملی باز شود.

 مدیر شبکه قرآن و معارف سیما افزود: ما تلاش کردیم که تولید برخی از برنامه‌ها در قم اتفاق بیفتد و در حوزه کارشناسی معارف، چهره‌های جدید را از حوزه علمیه قم شناسایی کنیم و در حال حاضر شبکه‌های رسانه ملی تعامل مستقیمی با مراکز و مؤسسات پژوهشی در قم دارند.

کشکولی با بیان اینکه کار جدید رسانه ملی تولید کار‌های نمایشی کوتاه است، گفت: اقدام بعدی ما بردن دوربین از تهران به مناطق دور دست برای استفاده از ظرفیت‌های معارفی مانند مناسک و مراسم مناسبتی از جمله مراسم عاشورا، آیین‌های عزاداری و محافل قرآنی در استان‌ها است.

 مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با بیان اینکه مهمترین و مؤثرترین محصول رسانه، فیلم و سریال است، گفت: یکی از دغدغه‌های ما تولید سریال‌های فاخر قرآنی و معارفی است که هزینه‌های بالایی دارد و نیازمند تصویب بودجه در مجلس است و مجلس نیز در این زمینه دغدغه دارد.

کشکولی با بیان اینکه هم اکنون مهمترین درخواست‌های مردمی پخش مجدد فیلم‌های فاخر معارفی است، گفت: حجم زیادی از درخواست‌های مردمی برای ماه مبارک رمضان پخش مجدد سریال یوسف است که نشان دهنده استقبال مردم از این نوع سریال‌ها است از این رو الان سریال سلمان فارسی در دست تولید است، ولی هزینه تولید این سریال‌ها زیاد است.

او  افزود: در رسانه ملی یک قرارگاه قرآنی و معارفی با محوریت شبکه قرآن و معارف سیما شکل گرفته تا تمام بخش‌های سازمان صدا و سیما در حوزه معارفی همسو شود.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در ادامه با تشکر از مجموعه فرهنگی حرم حضرت معصومه سلامالله علی‌ها که در ایام اربعین میزبان صدا و سیما و شبکه‌های ملی بودند، گفت: امیدواریم بتوانیم در آینده نیز همکاری بیشتری با حرم مطهر داشته باشیم و برنامه‌های معارفی حرم را در شبکه‌های ملی پوشش دهیم.

انتهای پیام / 106
يکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب: 108015
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *