۰

بارش باران در قم از اوایل امشب شدت می‌گیرد

قم نیوز: کارشناس هواشناسی قم گفت: بارش باران در این استان از اوایل امشب شدت می‌گیرد و در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود.
بارش باران در قم از اوایل امشب شدت می‌گیرد
بارش باران در قم از اوایل امشب شدت می‌گیرد
به گزارش قم نیوز محمدرضا قاضی  کارشناس هواشناسی قم افزود: برای امروز هوا درقم ابری و مه‌آلود، در برخی ساعات بارش باران پیش‌بینی می‌شود که در ارتفاعات بارش به‌صورت برف می باشد.

وی با بیان این‌که بارش تا فردا صبح ادامه پیدا می‌کند، اضافه کرد: برای صبح فردا آسمان این استان ابری همراه با بارش باران و برف است و به‌تدریج کاهش ابر و افزایش سرعت وزش باد خواهیم داشت؛ وزش باد با حداکثر ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: برای پنج‌شنبه آسمان قم صاف همراه با وزش باد با سرعت ۳۵ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت و اواخر وقت با افزایش موقت ابر همراه خواهد بود؛ برای روز جمعه نیز آسمان صاف و ابری، همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته قاضی،‌ حداکثر دمای امروز، فردا و پس‌فردا به ترتیب ۹، ۱۳ و ۱۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و حداقل دمای امشب، فرداشب و پس‌فرداشب نیز به ترتیب چهار، یک و یک درجه سانتی‌گراد بالای صفر خواهد بود.

وی با بیان این‌که هفته آینده سامانه بارشی در راه است و امیدواریم استان قم را نیز شامل شود، بیشترین بارش ۲۴ ساعت گذشته را مربوط به منطقه امامزاده اسماعیل واقع در بخش کهک با ۳۰ میلی‌متر بارندگی عنوان کرد.

وی افزود: میزان بارش در رستگان واقع در بخش خلجستان، حوض سلطان، بیدهند،‌ طایقان، کهندان و وسف به ترتیب ۲۱، ۲۰، ۱۸، ۱۵، ۱۴، ۰.۳ و ۲ گزارش شده‌است.

کارشناس هواشناسی قم ادامه داد: همچنین میزان بارندگی در ایستگاه‌های اصلی از جمله مرکز تحقیقات ۱۳ میلی‌متر، کهک ۱۲ میلی‌متر، دستجرد ۱۱ میلی‌متر، کوه سفید ۱۰، سلفچگان ۱۰ و جعفرآباد ۸ میلی‌متر به ثبت رسیده‌است.

بارش باران از ساعات پایانی شب گذشته در استان قم آغاز شده‌است.

انتهای پیام / 106
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳
کد مطلب: 108055
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *