۰

آیت الله اعرافی: بیانیه گام دوم منشور حرکت آینده گفتمان انقلاب اسلامی است

قم نیوز: مدیر حوزه‌های علمیه گفت: بیانیه گام دوم منشور حرکت آینده گفتمان انقلاب اسلامی و ترسیم‌گر مسیر ملت شریف ایران است. این نوشتار اصیل و استوار، تحلیلی دقیق و جامع از حوادث انقلاب اسلامی است.
بیانیه گام دوم منشور حرکت آینده گفتمان انقلاب اسلامی است
بیانیه گام دوم منشور حرکت آینده گفتمان انقلاب اسلامی است
به گزارش قم نیوز آیت الله علیرضا اعرافی در نامه‌ای به همه مسئولان، مدیران، کارگزاران، استادان، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه و روحانیت از آنان خواست به کاروان معرفتی و اجتماعی و فرهنگی و انقلابی بیانیه گام دوم انقلاب بپیوندند و در آن مساهمت ورزند.

متن نامه به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

مسئولان، مدیران، کارگزاران، استادان، فضلا و طلاب گرانقدر حوزه‌های علمیه و روحانیت ارجمند

اعیاد خجسته رجب الاصبّ و ایام حیات بخش دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را تبریک و شادباش می‌گویم و بر اهتمام فزاینده نسبت به ادامه و تعمیق جهاد تبیین و روشنگری تأکید مجدد و ضرورت خلق حماسه‌ای نو و فراتر از انتظار در دهه فجر و بویژه راهپیمایی بیست و دوم بهمن ماه را یادآوری می‌نمایم.

همزمان با ماه رجب، ماه پرفروغ معنوی و خودسازی، و ماه بهمن، ماه رهایی و آزادی و استقلال و نجاتبخش، برنامه راهبردی و تمدنی خوانش بیانیه گام دوم در حوزه‌های علمیه سراسر کشور آغاز شده است، این برنامه حلقه‌ای از زنجیره برنامه‌های بصیرتی و آشنایی با متون و منابع و تاریخ انقلاب اسلامی و نیازمند اهتمام فزاینده حوزه است، این زنجیره حاوی آشنایی با تاریخ حوزه و روحانیت و انقلاب اسلامی و وقوف بر اندیشه‌های امام راحل (ره) و رهبری گرانقدر (مدّظله) و بزرگان انقلاب و مراجع و متفکران اسلامی و منشورهای انقلاب اسلامی و مواریث انقلاب و دفاع مقدس و محور مقاومت و شهدای عالیقدر است و یکی از قله‌های آن بیانیه گام دوم بشمار می‌آید و اکنون گامی در این مسیر و برای جریان‌سازی و گفتمان‌پروری بیانیه آغاز شده است،

متواضعانه از همه دوستان در سراسر کشور می‌خواهم به این کاروان معرفتی و اجتماعی و فرهنگی و انقلابی بپیوندند و در آن مساهمت ورزند.

این بیانیه وزین و فاخر از یکسو حاوی معارف اساسی انقلاب اسلامی و جمع‌بندی تاریخ و درس‌های تاریخی انقلاب اسلامی و از سوی دیگر پنجره‌ای به آفاق پیش روی انقلاب و گشاینده دروازه‌ای به سوی آینده گفتمان اسلام و انقلاب اسلامی در ایران و جهان است، این متن استوار با خامه شخصیتی رقم خورده است که در بیش از شصت سال در همه فراز و فرودهای انقلاب حضور داشته و در عرصه‌های گوناگون آن نقش‌آفرین بوده است.

بیانیه گام دوم تحلیلی دقیق و جامع از حوادث انقلاب اسلامی است

بیانیه گام دوم منشور حرکت آینده گفتمان انقلاب اسلامی و ترسیم‌گر مسیر ملت شریف ایران است. این نوشتار اصیل و استوار، تحلیلی دقیق و جامع از حوادث انقلاب اسلامی است؛ بیانیه گام دوم، منشور انقلاب اسلامی و روشنگر مسیر آینده و نشانگر راه پیشرفت و شکوفایی است. در بیانیه قواعد و سنت‌های حاکم بر راه گذشته انقلاب اسلامی و ضوابط رشد و بالندگی و پیشرفت و اصول اصلاح و ترمیم کاستی‌ها تبیین شده است.

از این رو عموم مردم و جوانان عزیز و بویژه نهادهای علمی و فرهنگی و بخصوص حوزه‌های علمیه باید برای آشنایی با اندیشه‌های امام راحل (ره) و رهبری معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) به این بیانیه اقبال نشان دهند و آن را در متن برنامه‌ها و فعالیت‌های خویش بگنجانند و در آغاز همه حوزویان با تفسیر آن آشنا و سپس در در ترویج و تبیین آن کوشا باشند.

همه مدیران و کارکنان و استادان و طلاب عزیز باید در این زمینه همراهی و همکاری نمایند و بویژه در ماه بهمن، ساعاتی را از برنامه‌های مدارس و مراکز به این برنامه و ماده درسی اختصاص دهند و مسابقاتی را برای تثبیت و تعمیق آگاهی به بیانیه تدبیر نمایند.

امیدوارم در برنامه سراسری خوانش بیانیه گام دوم همه مراکز، مدارس، مؤسسات، مجتمع‌ها و مجامع حوزوی و روحانی، حضور و مشارکت یابند و برای تداوم و تعمیق و گفتمان‌سازی آن برنامه‌ریزی و اقدام نمایند و ستاد مرکزی تحقق بیانیه گام دوم در مدیریت حوزه‌های علمیه به پیشبرد این برنامه اهتمام ورزد.

صمیمانه از همه دوستان ستاد بیانیه و همه مساهمت‌کنندگان در سراسر کشور سپاسگزار و متشکرم.
انتهای پیام / 137
پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰
کد مطلب: 108092
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *