۰

وزیر آموزش و پرورش: علت مسمومیت دانش‌آموزان قم گاز آمونیاک نیست / امیرآبادی: مشکوک است

قم نیوز: وزیر آموزش و پرورش درباره حادثه مسمومیت دانش‌آموزان برخی مدارس قم توضیح داد.
وزیر آموزش و پرورش: علت مسمومیت دانش‌آموزان قم گاز آمونیاک نیست / امیرآبادی: مشکوک است
وزیر آموزش و پرورش: علت مسمومیت دانش‌آموزان قم گاز آمونیاک نیست / امیرآبادی: مشکوک است
به گزارش قم نیوز یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با تسنیم درباره حادثه مسمویت دانش‌آموزان در شهر قم اظهار کرد: گروهی در حال بررسی ماجرا هستند البته برخی به ما گفته بودند که علت حادثه گاز منو اکسیدکربن است و در اینباره از آتش نشانی، سوال پرسیدم که گفتند در برخی مدارس نشست گاز در موتورخانه وجود داشت.
 
وی با اشاره به اینکه اعلام کردیم وضعیت موتورخانه مدارس اصلاح شود، گفت: برخی دلایل مختلفی را برای این حادثه مطرح کردند که فرصتی برای بررسی داده شده است البته علت حادثه گاز آمونیاک نبوده است و از رئیس آتش نشانی قم هم دراین‌باره سوال پرسیدم که آن را رد کرد.
 
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برای اطمینان از وضعیت سلامت دانش‌آموزان مدارس قم دو روز تعطیل شد همچنین موتورخانه مدارس را ترمیم خواهیم کرد.
 
امیرآبادی: مسمومیت دانش آموزان قم مشکوک است
امروز احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره مسمومیت دانش‌آموزان مدارس قم گفت: مسمومیت دانش‌آموزان قم مشکوک است و همه دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و بهداشت و درمان و مجموعه کلانتری و آتش‌نشانی پیگیر هستند که مبدأ این مسئله را پیدا کنند.
 
وی ادامه داد: با وجودی که چندین جلسه برگزار شده است اما هنوز نتوانستند علتی را برای اطلاع‌رسانی اعلام کنند و هنوز مبدأ این موضوع مشخص نشده است.
 
این عضو هیئت رییسه مجلس اضافه کرد: نظرات مختلفی بیان می‌شود؛ وزیر آموزش و پرورش به بنده گفت که موضوع درباره استنشاق گاز آمونیاک است و دیگری می‌گوید علت استنشاق دی‌اکسید کربن است که از سیستم‌های گرمایشی مدارس است اما هنوز علت قطعی را به ما نگفته‌اند.
 
امیرآبادی درباره اینکه آیا علت این اتفاق مسائل امنیتی است، اظهار کرد: ما از وزرای بهداشت و درمان و آموزش و پرورش و اطلاعات برای پاسخ به مجلس سؤال کردیم اما درباره بحث‌های کلی، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی و درمانی استان جلسات مستمر دارند و پیگیری می‌کنند اما هنوز نتیجه قطعی به‌دست نیامده است.
 
وی گفت: این اتفاق مشکوک است و دیروز برای هفتمین بار دانش‌آموزان در قم مسموم شدند.
 
انتهای پیام/ ۱۰۵
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱
کد مطلب: 108160
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *