۰

تونل غدیر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

قم نیوز: شهردار قم با بیان آخرین وضعیت اجرای پروژه فاز 5 عماریاسر گفت: تونل غدیر در اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که با اتصال میدان سپاه به بزرگراه امیرکبیر، رینگ ترافیکی دیگری در شهر اجرایی خواهد شد.
تونل غدیر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
تونل غدیر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
به گزارش قم نیوز سید مرتضی سقائیان نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه، با بیان اینکه توسعه حمل‌ونقل عمومی از سیاست‌های ویژه مدیریت شهری در قم است، ابراز کرد: میزان استفاده از حمل‌ونقل عمومی پس از کرونا از 18 درصد به حدود 8 درصد رسید که با برنامه‌ریزی‌ها، هم‌اکنون این میزان استفاده به حدود 11 درصد رسیده است.

شهردار قم با تأکید بر اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده عمر ناوگان اتوبوس‌رانی قم از 12 سال به 2 سال کاهش‌یافته است، افزود: حدود 400 دستگاه اتوبوس جدید و بازسازی‌شده در اختیار شهر بوده که برحسب برنامه‌ها و موقعیت‌ها در سطح شهر گسترش می‌یابد.

وی توسعه زیرساخت‌ها در سطح شهر را مورد توجه قرار داد و افزود: از 35 تقاطع غیرهمسطح پیش‌بینی‌شده، 16 تقاطع تاکنون به بهره‌برداری رسیده و 6 تقاطع غیرهمسطح نیز در نیمه نخست سال آینده و مابقی در سال‌های 1403 و 1404 به بهره‌برداری می‌رسند.

سقائیان نژاد توسعه پارکینگ عمومی و اجرای طرح نهضت پارکینگ سازی در قم را مورد اشاره قرار داد و گفت: با بهره‌برداری از پارکینگ‌های ضلع شرقی حرم، امام خمینی(ره)، بنفشه، ایرانمرینوس و معلم بیش از 3 هزار جای پارک به ظرفیت شهر اضافه می‌شود که قطعاً تأثیر زیادی در کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر خواهد داشت.

وی با بیان آخرین وضعیت اجرای پروژه فاز 5 عماریاسر اذعان کرد: تونل غدیر در اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که با اتصال میدان سپاه به بزرگراه امیرکبیر، رینگ ترافیکی دیگری در شهر اجرایی خواهد شد.

پایان پیام/ 106
يکشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶
کد مطلب: 108366
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *