۰

313 موکب همزمان با نیمه شعبان در بلوار پیامبر اعظم برپا می‌شود

قم نیوز: دبیر ستاد مردمی اجتماعات مهدوی گفت: در دهمین سال از اجتماع عظیم مردمی در بلوار پیامبر اعظم ۳۱۳ موکب منتخب مردمی از ۲۰ استان کشور حضور پیدا می‌کنند.
۳۱۳ موکب همزمان با نیمه شعبان در بلوار پیامبر اعظم برپا می‌شود
۳۱۳ موکب همزمان با نیمه شعبان در بلوار پیامبر اعظم برپا می‌شود
به گزارش قم نیوز ابراهیم صدوقی ظهر امروز در نشست خبری جشن‌های سراسری نیمه شعبان که در سالن اداری مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: باید به مراسم نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران نگاه ملی شود و حمایت‌های لازم از سوی مسئولان صورت بگیرد و بودجه‌ای در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه مسجد مقدس جمکران مرجعیت مهدوی است و پایگاه جهادی مهدویت محسوب می‌شود، افزود: نگاه به برنامه‌های نیمه شعبان جمکران باید نگاهی ملی باشد که در این زمینه کمیته‌های ستاد مناسبت‌های مسجد مقدس جمکران برگزار شده است.

معاون خدمات زائران مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: معاون وزیر کشور و شهرداری منطقه 21 تهران همزمان با جشن‌های نیمه شعبان به زائران مسجد مقدس جمکران خدمت‌رسانی خواهند کرد، انتظار داریم وزارتخانه‌ها پای کار بیایند و همکاری و همدلی مناسبی در راستای برگزاری جشن های نیمه شعبان داشته باشیم.

صدوقی ادامه داد: سازمان اوقاف و اداره ورزش و جوانان و آموزش و پرورش اماکن خود را برای برگزاری مراسم جشن‌های نیمه شعبان در اختیار مسجد مقدس جمکران قرار بدهند.

معاون خدمات زائران مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: شهرداری قم 11 کمیته و 9 ستاد اجرایی راه‌اندازی کرده است و 180 هکتار پارکینگ برای زائرانی که با خودرو برای نیمه شعبان در قم  حضور پیدا می‌کنند در حال آماده‌سازی است.

وی ادامه داد: 1468 چشمه سرویس بهداشتی نیز برای استفاده زائران آماده می‌شود و 60 چشمه نیز بیرون مسجد راه‌اندازی خواهد شد.

خدمت‌رسانی 4 هزار خادم افتخاری نیمه شعبان در مسجد جمکران  

صدوقی با تاکید بر لزوم خدمت‌رسانی به زائران مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان بیان کرد: 4 هزار خادم افتخاری خانم و آقا به زائران خدمت‌رسانی خواهند کرد.

معاون خدمات زائران مسجد مقدس جمکران گفت: اهالی منطقه جمکران بر مسجد جمکران حق دارند و مجاورین مسجد هستند و تلاش ما این بوده که هیچ گونه مزاحمت و اذیتی نبینند.

وی ادامه داد: امام زمان(عج) در دستور ساخت مسجد مقدس جمکران بر اطعام زائران تاکید کرده است که در این زمینه 60 موکب برپا می شود و 600 هزار پرس غذا به زائران توزیع می‌شود.

برپایی موکب همزمان با نیمه شعبان در بلوار پیامبر اعظم  

میثم غفوری، معاون دبیرستاد مردمی اجتماعات مهدوی نیز در این مراسم بیان کرد: در دهمین سال از اجتماع عظیم مردمی در بلوار پیامبر اعظم 313 مجموعه منتخب مردمی از 20 استان کشور حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: رویکرد ملی در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان باید مورد توجه باشد، فرصت زیادی تا نیمه شعبان نمانده و باید زیرساخت‌های لازم برای حضور میلیونی زائران ایجاد شود.

دبیرستاد مردمی اجتماعات مهدوی تصریح کرد: شهرداری قم در حال آماده‌سازی پارک‌سوارها است و مسیر جدید در بلوار پامبر اعظم در حال آماده‌سازی است.

توزیع 2 میلیون پرس غذا توسط موکب‌داران  

غفوری تصریح کرد: از روز دوشنبه در سراسر بلوار پیامبر اعظم موکب ها خدمت رسانی به زائران را آغاز می کنند و پیش بینی می شود بیش از 2 میلیون پرس غذا توسط موکب داران در بلوار پیامبر اعظم توزیع شود.

وی با بیان اینکه 313 موکب در سراسر بلوار پیامبر اعظم مستقر می‌شود، گفت: حدود 1800 غرفه فعالیت می‌کنند که 500 غرفه به صورت خاص در زمینه برنامه‌های فرهنگی فعالیت می‌کنند و موضوعاتی از جمله عفاف و حجاب، خانواده و فرزندآوری، پاسخ به شبهات و سوالات دینی و غرفه‌های کودک و ایستگاه‌های دخترانه ویژه بانوان فعالیت می‌کنند.

دبیرستاد مردمی اجتماعات مهدوی تصریح کرد: از گروه‌های مختلف محور مقاومت از جمله کتائب حزب الله، حشدالشعبی، حزب‌الله، فاطمیون و زینیون در دو مجموعه مختلف و در دو بخش از مسجد جمکران حضور فعال خواهند داشت.

 بهره‌مندی از ظرفیت اسکان مردمی برای رفع مشکلات اسکان زائران 

غفوری خاطرنشان کرد: اسکان مردمی یکی از اقدامات جدی مشکل اسکان زائران را برطرف می‌کند، باید ظرفیت‌های مردمی در این زمینه مورد توجه قرار بگیرد و همچنین حسینیه و مساجد نیز ظرفیت اسکان مردمی را بر عهده بگیرند.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲
کد مطلب: 108411
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *