قم نيوز : معاون اجرایی حرم مطهر بانوی کرامت گفت: در راستای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن جشن‌های روز دختر در سراسر کشور، حدود ۴۰ کشور امسال میزبان سفیران کریمه اهل‌بیت (س) خواهند بود.
۴۰ کشور در «روز دختر» میزبان سفیران کریمه اهل‌بیت (س) می‌شوند
۴۰ کشور در «روز دختر» میزبان سفیران کریمه اهل‌بیت (س) می‌شوند
به گزارش قم نیوز نشست ستاد بزرگداشت دهه کرامت با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان قم در پژوهشکده علامه طباطبایی (ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.

هادی محمود نژاد معاون اجرایی حرم مطهر حضرت معصومه (س) در این نشست عنوان کرد: امسال هماهنگی بهتری بین دستگاه‌های کشوری و استانی برای بزرگداشت دهه کرامت وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود برنامه‌های امسال بهتر از سال‌های گذشته انجام شود.

محمودنژاد با بیان اینکه شعار «حضرت معصومه (س) بهترین دختر دنیا» شعار محوری روز دختر معین شده است، گفت: شعار «اخلاق، نشاط و امیدآفرینی» هم به عنوان شعار دهه کرامت امسال تعیین شده و تمام اتفاقاتی که در کشور و استان می‌خواهد رقم بخورد باید با محوریت این شعار انجام شود.

معاون اجرایی حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه روز میلاد حضرت معصومه (س) روز یکشنبه است، ولی برنامه‌های روز دختر از روز پنجشنبه قبل از آن شروع می‌شود، گفت: آستان مقدس حضرت معصومه (س) برنامه ریزی جامع و کاملی انجام داده تا با توجه به اتفاقاتی که در سال گذشته در کشور رقم خورده است امسال بیشتر به روز دختر پرداخته شود و جشن‌های این روز پر رنگ برگزار شود.

او ادامه داد: در راستای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن جشن‌های روز دختر در سراسر کشور سفیران کریمه به ۳۱ استان اعزام خواهند شد و حدود ۴۰ کشور امسال میزبان سفیران کریمه اهل‌بیت (س) خواهند بود.

محمودنژاد با بیان اینکه برنامه‌های جشن روز دختر در سه سطح استانی، ملی و بین‌المللی برنامه‌ریزی شده است، افزود: درخواست آستان مقدس بانوی کرامت این است که ما حداقل تداخل برنامه‌های سازمان‌ها و نهاد‌های گوناگون با برنامه‌های حرم مطهر را داشته باشیم، مخصوصا برنامه اصلی در روز میلاد که بعد از ظهر روز دختر برگزار می‌شود و انعکاس کشوری خواهد داشت.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی احمدی با بیان اینکه همه ما به نوعی مدیون حضرت معصومه (س) هستیم و خاطره‌ای از کرامات ایشان برایمان اتفاق افتاده است، گفت: در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری آستان مقدس قم یک مجموعه ۴ جلدی از کرامات حضرت معصومه (س) در حال جمع‌آوری است که مجموعه بسیار تأثیر گذاری است.

او با بیان اینکه برنامه‌ریزی دشمن برای زنان و دختران کشور رسالت سنگینی را در دفاع از هویت دختران بر عهده ما گذاشته است گفت: ما وظیفه داریم این رسالت را به نحو احسن انجام دهیم از این رو هماهنگی‌های لازم در سطح ملی انجام شده و امسال همه دستگاه‌های مربوطه و اعتاب مقدس پای کار خواهند بود و شاهد یک انسجام خوب برای برگزاری جشن‌های روز دختر هستیم.

معاون فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به شعار «حضرت (س) بهترین دختر دنیا» که برای روز دختر در نظر گرفته شده است، گفت: در راستای شعار روز دختر باید حضرت معصومه (س) به عنوان یک دختر الگو برای دختران امروز معرفی شوند.

او با اشاره به اینکه پویش «بهترین دختر» در سه بخش برای ایام دهه کرامت تعریف شده است گفت: بخش اول این پویش «فدای دخترم، فدای خواهرم» است که پدران، مادران و دیگر اعضای خانواده با دختران خانه با ذکر خوبی‌هایی که دارند ابراز محبت و ویدئوی آن را برای حرم مطهر بانوی کرامت ارسال می‌کنند تا یک موج تربیتی را در کشور رقم بزنند.

احمدی افزود: بخش دوم این پویش برگزاری جشن‌های دخترانه است که افراد می‌توانند کلیپ یا تصویری از آن بفرستند و در این پویش شرکت کنند و بخش سوم هم سرودی است که برای این روز تهیه شده و علاقه مندان می‌توانند با همخوانی آن سرود و ارسال کلیپ آن در سایت حرم مطهر در این پویش شرکت کنند.

معاون فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه بیش از ۴۰ دستگاه برای برگزاری هرچه بهتر جشن‌های روز دختر و دهه کرامت همراهی خواهند کرد، افزود: ۳۱ میز از طرف ۳۱ استان در حرم مطهر تعبیه شده که برنامه‌هایی که در استان‌ها می‌خواهد به انجام رسد را هماهنگ کنند.
انتهای پیام / 137
https://qomnews.ir/vdcce4qsp2bqxp8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما