۰

آیت الله سعیدی: آستان‌های مقدس به بحث شبهه‌زدایی در جامعه ورود کنند

قم نیوز: تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: شبهه‌زدایی یکی از رسالت‌های آستان‌های مقدس است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.
آستان‌های مقدس به بحث شبهه‌زدایی در جامعه ورود کنند
آستان‌های مقدس به بحث شبهه‌زدایی در جامعه ورود کنند
آستان‌های مقدس به بحث شبهه‌زدایی در جامعه ورود کنند
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۰ اخبار استانها اخبار قم 
آستان‌های مقدس به بحث شبهه‌زدایی در جامعه ورود کنند
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: شبهه‌زدایی یکی از رسالت‌های آستان‌های مقدس است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.
به گزارش قم نیوز آیت‌الله سید محمد سعیدی، پیش از ظهر امروز در ششمین اجلاسیه تولیت‌های آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه در سالن همایش‌های ساختمان حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در حج و زیارت قم برگزار شد، اظهار داشت: تحلیل زیارت‌نامه‌های آستان‌های مقدسه می‌تواند رهنمودهای بسیاری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بیان کرامات، تحلیل و تذکر نقش مؤثری در جامعه دارد، مطرح کرد: یکی از مشکلات اصلی جامعه امروز عدم توجه کافی به معاد و معرفت است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: باید تمام این تحلیل‌ها برای زائرین آستان‌های مقدسه تبیین شود.

وی عنوان کرد: همچنین برگزاری جلسات فقه و زیارت برای طلاب فعال در آستان‌های مقدسه بسیار ضروری است و این موضوع از جمله رسالت‌های تولیت‌های آستان‌های مقدس است.

آیت‌الله سعیدی ادامه داد: شبهه‌زدایی یکی از رسالت‌های آستان‌های مقدس است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز شبهات بسیاری علاوه بر انقلاب اسلامی و ولایت فقیه پیرامون اهل بیت(ع) وجود دارد که باید به دنبال رفع این شبهات باشیم.

بهترین فضا و مکان برای علاج آسیب‌های اجتماعی آستان‌های مقدس و حرم‌های مطهر است

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در این  اجلاسیه، اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسات تفکر برای بهره‌برداری بیش‌تر از این مکان‌های مقدس است.

وی با اشاره به اینکه آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه یک ظرفیت بی‌نظیر در کشور است، مطرح کرد: تفسیر آیات قرآن کریم و بیان احادیث و روایات از جمله موضوعاتی است که مخاطبین این مکان‌های مقدس آماده پذیرش آن هستند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه باید با بهره‌مندی از دانشمندان از این ظرفیت‌های بی‌نظیر برای رشد فرهنگ و فضیلت‌های اخلاقی استفاده کنیم، عنوان کرد: حرم‌های مقدس بهترین مکان برای جهاد تبیین هستند ولی لازمه آن استفاده از بیان خوب است.

وی با اشاره به اینکه اگر حقیقت با بیان خوب مطرح شود مردم آماده پذیرش آن هستند، خاطرنشان کرد: این اعتباب مقدسه دولتی نیستند و نباید دولتی هم شوند، بلکه باید توسط مردم با نذورات و موقوفات اداره شوند.

مروی افزود: استفاده از کمک‌های مردمی برای مدیریت اعتاب مقدس به این معنی نیست که دولت‌ها در این راستا مسئولیت ندارند.

وی با بیان اینکه برای آسیب‌های اجتماعی بودجه‌های بسیاری مصوب می‌شود، تصریح کرد: برای رفع و علاج آسیب‌های اجتماعی بهترین فضا و مکان آستان‌های مقدس و حرم‌های مطهر است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه فعالیت‌های جانبی بسیاری در حرم‌های مطهر می‌تواند شکل بگیرد، یادآور شد: برای پیش‌برد این فعالیت‌ها دولت‌ها باید پای کار بیایند.

وی اضافه کرد: این موضوعات باید در سند ملی زیارت دیده شود تا از کمک‌های دولتی برای انجام دادن رسالت سنگین خود استفاده کنیم.

شبهات حوزه انقلاب اسلامی باید مورد تبیین جدی قرار بگیرد

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین راجی در این اجلاسیه، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های متعدد به جهاد تبیین اشاره کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه حدود 750 شبهه در حوزه انقلاب اسلامی است، مطرح کرد: مقابله با بزک پهلوی، دستاوردهای انقلاب اسلامی، ریشه مشکلات کشور، تبیین واقعیت‌های دنیا، دشمن‌شناسی و معرفی شخصیت ولایت‌فقیه از جمله مواردی است که باید مورد تبیین جدی قرار بگیرد.

رئیس اندیشکده سعدا با بیان اینکه باید قرارگاه جهاد تبیین را راه‌اندازی کنیم، عنوان کرد: در این قرارگاه می‌توانیم دوره‌های مختلفی را برای مدیران و مبلغین برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه این قرارگاه می‌تواند محتواهای قوی‌ تولید کند، خاطرنشان کرد: امروز ضرورت تحقق این موضوع نسبت به گذشته بسیار بیش‌تر حس می‌شود.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۸
کد مطلب: 108714
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *