۰

۲۰۰ واحد مسکونی تا ۶ ماه آینده به محرومان قم واگذار می‌شود

قم نیوز: رئیس بنیاد مستضعفان از تکمیل و واگذاری ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی برای محرومان قم تا ۶ ماه آینده خبرداد و گفت: بنیاد مستضعفان سال گذشته نیز بیش از ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به محرومان استان قم اختصاص داد.
۲۰۰ واحد مسکونی تا ۶ ماه آینده به محرومان قم واگذار می‌شود
۲۰۰ واحد مسکونی تا ۶ ماه آینده به محرومان قم واگذار می‌شود
به گزارش قم نیوز سید پرویز فتاح روز پنجشنبه در دیدار با آیت الله سیدمحمد سعیدی تولیت حرم بانوی کرامت با بیان اینکه تصمیمات خوبی در حوزه‌های اقتصادی استان قم و رسیدگی به محرومان گرفته شده است، اظهار کرد: بعد از تکمیل این 200 واحد، طرح‌های جدید دوباره آغاز خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه سال گذشته 12 هزار بسته معیشتی در بین محرومان استان قم توزیع شد گفت: از طرف بنیاد مستضعفان در سال گذشته 50 میلیارد تومان از طریق یک بانک برای وام به محرومان اختصاص داده شد و 10 میلیارد تومان هم به کمیته امداد قم و 10 میلیارد تومان نیز برای کمک‌های موردی به استان قم اختصاص یافت.
 
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه چند نقطه محروم اطراف قم هم شناسایی شده که باید رسیدگی بیشتری به آن شود، گفت: برنامه ما برای همه کشور کمک به مردم و محرومان، کار اقتصادی برای اشتغال پایدار، تولید، رفع نیاز مردم و صادرات است و از طریق بنیاد علوی هم کارهای محرومیت‌زدایی و کمک به محرومان را دنبال می‌کنیم.
 
وی افزود: در زمینه فعالیت‌های فرهنگی هم سال گذشته حدود هزار طلبه از طرف بنیاد مستضعفان به مناطق محروم اعزام شدند و ساخت خانه عالم و مسجد در مناطق محروم نیز در دستور کار ما است.
 
فتاح با بیان اینکه تلاش ما این است که هر چه ظرفیت داریم در ابعاد مختلف در جهت خدمت به مردم استفاده کنیم، گفت: سرعت تورم از سرعت رسیدگی های ما به محرومان بیشتر است؛ از این رو تمام تلاش مهار تورم است تا بتوانیم رسیدگی به محرومان را بهتر از گذشته دنبال کنیم.
 
باید با تلاش و عمل در مسیر حل مشکلات مردم حرکت کرد
 
آیت‌الله سید‌محمد سعیدی امام جمعه قم نیز اظهار داشت: باز شدن گره‌های زندگی مردم با دست غیبی اهل‌بیت(ع) با دعا و توسل ممکن است اما همیشه این دست غیبی به کمک نمی‌آید؛ در شرایط امروز بیش از گذشته باید با تلاش، علم و عمل در مسیر رفع مشکلات مردم حرکت کرد و امیدواریم خداوند همه مسئولان را در این مسیر موفق کند.
 
وی با بیان اینکه خون پاک شهیدان پشتیبان شما است، گفت: یکی از مصادیق شکر مخلوق شکرگزاری نسبت به شهدا و امام است و آمدن شما به قم و خدماتی که دارید از مصادیق قدردانی از امام و خون پاک شهدا است.
 
امام جمعه قم همچنین با اشاره به ایام دهه کرامت و مناسبت های فرزندان موسی بن جعفر(ع) در ماه ذی القعده اظهار کرد: اهل بیت علیهم السلام برای گره گشایی از مشکلات مردم یک دست غیبی دارند و یک دست مادی و ظاهری که هر دو در کنار هم تأثیرگذار است.
 
سعیدی با بیان اینکه دست غیبی اهل بیت علیهم السلام همواره در کار است و گاهی گره‌هایی را باز می کنند که ما متوجه هم نمی شویم، افزود: دست ظاهری اهل بیت(ع) برخی از مؤمنین هستند که از زندگی مردم گره‌گشایی می‌کنند.
 
تولیت حرم مطهر بانوی کرامت همچنین امروز در دیدار استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ملاک موفقیت دولت این است که از افراد کارآمد استفاده کند، گفت: در انتصاب افراد در مدیریت‌ها باید ملاک ما کارآمدی باشد و در تغییر مدیران هم باید ملاک ما ناکارآمدی باشد.
 
سعیدی اظهار کرد: مردم ایران حتی در مناطق محروم مردم متدینی هستند و صلابتشان در حمایت از انقلاب هم برخاسته از دیانتشان است.
 
وی با بیان اینکه ما موظفیم که حق شناس و قدرشناس باشیم، گفت: در گذشته کوتاهی‌ها و نارسایی‌هایی وجود داشته و امروز هم یکی از مهمترین اهداف دشمن این است که این دولت نتواند به مقاصدی که دارد برسد و کارها را به سرانجام برساند.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری، کار فرهنگی را از کارهای اصلی برای ماندگاری یک مکتب دانست و گفت: کارهای آبادانی بسیار ارزشمند است ولی چیزی که باعث ماندگاری می شود کار فرهنگی است.
 
سعیدی با بیان اینکه در دوران قبل از انقلاب اسلامی اگر خدمتی هم می کردند نگاه می کردند ببینند که نیاز انگلیس و آمریکا چیست و به نیاز مردم کاری نداشتند، گفت: امروز نگاه کاملا متفاوت است و خدمات زیادی به روستا ها و محرومین انجام شده است و به گونه ای باید ریل گذاری شود که این نگاه باقی بماند و این باید ملاک مردم در انتخابات ها باشد.
 
استاندار خراسان جنوبی نیز در این دیدار با بیان اینکه این استان مردم متدین، نجیب و ولایی دارد، گفت: با وجود اینکه خراسان جنوبی از نظر معادن از سه استان برتر کشور است ولی به دلیل کم کاری های گذشته بیشتر توجه ها به خراسان جنوبی نسبت به تأمین زیرساخت ها در حوزه های راه، بهداشت و آب بوده است.
 
جواد قناعت با بیان اینکه یکی از مطالبات مردم این است که از ظرفیت استان در حوزه معدن استفاده و جلوی خام فروشی گرفته شود، گفت: ما در سال 1401 قراردادهای مختلفی در حوزه فراوری فیزیکی و شیمیایی معادن استان به امضا رساندیم و در حوزه آبرسانی هم بحث انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان را پیگیری می کنیم که پروژه پیشرفت قابل قبولی داشته و مسیر یابی انجام شده است.
 
انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۱
کد مطلب: 108723
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *