قم نيوز : مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: ۱۷۸ عنوان برنامه به مناسبت روز ملی تجلیل از امامزادگان و فرا رسیدن دهه کرامت، با محوریت ۲۷ بقعه شاخص استان برگزار می‌شود.
اجرای ۱۷۸ عنوان برنامه با محوریت دهه کرامت در ۲۷ بقعه قم
اجرای ۱۷۸ عنوان برنامه با محوریت دهه کرامت در ۲۷ بقعه قم
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام عباس اسکندری با اشاره به ویژه برنامه‌های تدارک دیده شده برای دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و امام رضا (ع) با محوریت بقاع متبرک قم عنوان کرد: بر این اساس در ۲۱ بقعه شهرستان قم و ۶ بقعه کهک و در مجموع در ۲۷ بقعه استان، مراسم باشکوهی تدارک دیده شده که از ابتدای دهه کرامت شروع شده است؛ همچنین در یک بقعه شاخص کهک، مراسم تجلیل از امامزادگان برگزار خواهد شد.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: بر این اساس در ۲۳ بقعه جشن سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س)، در ۱۵ بقعه جشن روز دختر، در ۳۵ بقعه جشن سالروز میلاد امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و با محوریت هفت بقعه، اردوی مادر و دختری برگزار می‌شود.

او ادامه داد: علاوه بر این، ۶ کاروان سفیران کریمه و ۲ کاروان زیر سایه خورشید هم در بقاع شاخص استان قم برنامه‌های متنوعی خواهند داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم از اجرای نورافشانی محیطی در ۶ بقعه شاخص استان خبر داد و گفت: کاروان‌های شادی با عنوان «شمیم کرامت» نیز با محوریت چهار بقعه در طول دهه کرامت به اجرای برنامه برای شهروندان و زائران می‌پردازند.

اسکندری با اشاره به برپایی پنج ایستگاه صلواتی در جوار پنج بقعه شهرستان قم گفت: طی دهه کرامت امسال، مضجع شریف ۱۶ امامزاده واجب التعظیم استان قم نیز غبارروبی و عطرافشانی می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: خیمه‌های معرفت نیز با غرفه پاسخ به شبهات و آشنایی با امامزادگان در ۹ بقعه شهرستان قم و ۶ بقعه کهک برپا شده ضمن اینکه هشت بقعه هم در قم و کهک میزبان محافل قرآنی خواهند بود.

او اضافه کرد: مقرر شده در پنج بقعه شهرستان‌های قم و کهک مراسم یادبود شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع) برگزار شود

حجت الاسلام اسکندری با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی مختلفی هم در بقاع ۲ شهرستان قم و کهک به بهره‌برداری می‌رسند گفت: در پنج بقعه قم و چهار بقعه کهک، مراسم افتتاح این طرح‌ها برگزار خواهد شد.

اول تا دهم ماه ذی‌القعده که با ولادت حضرت معصومه (س) آغاز و به ولادت حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع) ختم می‌شود، «دهه کرامت» نام‌گذاری شده است.
انتهای پیام / 137
https://qomnews.ir/vdchk6nzv23nvqd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما