۵۰۴ رسانه مجوز دار در استان قم فعال است

سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان , 9 خرداد 1402 ساعت 22:14

رئیس گروه رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: استان قم هم اکنون ۵۰۴ رسانه مجوز دار فعالیت دارد و امسال نیز مجوز سه رسانه جدید صادر شده‌است.


به گزارش قم نیوز حجت الاسلام علی اسماعیلی گفت: در میان سه مجوز صادر شده امسال، یک فصلنامه اجتماعی – فرهنگی و ۲ دوفصلنامه علوم انسانی یکی در زمینه فقه و حقوق و دیگری در زمینه الهیات و معارف وجود دارد.

رئیس گروه رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بیان کرد: از میان کل رسانه‌های دارای مجوز در استان قم، ۳۰۰ رسانه مکتوب فعالیت دارند.

حجت الاسلام اسماعیلی عنوان کرد: ۹۴ رسانه الکترونیک برخط و ۱۱۰ رسانه الکترونیک غیر برخط نیز در استان قم دارای مجوز هستند که غیر برخط‌ها در روش‌هایی، چون انتشار روی لوح فشرده منتشر می‌شوند.

رئیس گروه رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به فرآیند صدور مجوز برای متقاضیان ایجاد رسانه گفت: افراد متقاضی باید به سامانه جامع رسانه‌های کشور مراجعه کنند و کلیه فرآیند صدور مجوز به صورت ملی در مرکز انجام می‌شود.

اسماعیلی گفت: استان قم۸۰ نمایندگی روزنامه‌های سراسری و خبرگزاری‌های رسمی کشور را نیز دارد که در حال فعالیت خبری و اطلاع‌رسانی در این استان هستند.

او ادامه داد: زمانی که افراد مدارک مورد نیاز را برای درخواست مجوز بارگذاری می‌کنند پس از تایید در مرحله اول باید اصل مدارک به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شود.

رئیس گروه رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: قم ظرفیت بسیار بالایی در حوزه رسانه دارد و یکی از مهمترین تامین کننده‌های انتشار دانش در حوزه علوم انسانی است.

انتهای پیام / 137


کد مطلب: 108778

آدرس مطلب: https://www.qomnews.ir/fa/news/108778/۵۰۴-رسانه-مجوز-دار-استان-قم-فعال

قم نیوز
  https://www.qomnews.ir