قم نيوز : رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم از آغاز اجرای فاز نخست زیرساخت اینترنت اشیاء در ۵ منطقه قم خبر داد.
آغاز اجرای فاز نخست زیرساخت اینترنت اشیا در ۵ منطقه قم
آغاز اجرای فاز نخست زیرساخت اینترنت اشیا در ۵ منطقه قم
به گزارش قم نیوز علی مؤمن حجازی با اشاره به اهمیت حرکت شهر به سمت هوشمندسازی، اظهار داشت: یکی از اولویت‌های شهرداری قم، ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت حرکت به سمت هوشمند سازی است.
او اجرای زیرساخت‌های اولیه اتصال سخت‌افزار‌های شبکه اینترنت اشیاء را موردتوجه قرار داد و بیان کرد: با توجه به اولویت‌های شهر برای هوشمندسازی فرایند‌های مربوط به شهرداری، اجرای زیرساخت‌های اولیه اتصال سخت‌افزار‌های شبکه اینترنت اشیاء در شهر قم آغازشده است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم تصریح کرد: اجرای زیرساخت اولیه اتصال سخت‌افزار‌های شبکه اینترنت اشیاء (گیتوی Gateway و آنتن‌ها) مبتنی بر پروتکل LoRaWAN در جهت ایجاد چتر لورا در ۵ نقطه سطح شهر در نظر گرفته‌شده و در حال نصب و راه‌اندازی است.
او تأکید کرد: کار در این حوزه با توجه به محدودیت‌های سخت‌افزاری و لزوم حفظ ایمنی اطلاعات، با دقت و سرعت در حال انجام بوده و امیدواریم این طرح را در سایر مناطق نیز اجرا شده و امکان راه‌اندازی سامانه‌های مختلف به‌صورت دقیق در شهر فراهم شود.
مؤمن حجازی در پایان یادآور شد: این فناوری به سیگنال‌ها اجازه می‌دهد تا در سطوح پایین‌تر از نویز نیز منتشر و بازیابی شده و ارتباط کاملاً دوسویه‌ای در شرایط ایمن و نفوذناپذیری فراهم شود.
انتهای پیام /۱۳۷
https://qomnews.ir/vdccp4qs12bqx48.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما