۰

قالیباف: با مدیریت صحیح در برنامه هفتم توسعه به ثبات اقتصادی می‌رسیم

قم نیوز: رییس مجلس شورای اسلامی گفت: با مدیریت درست و حکمرانی صحیح، قادریم کشور را در برنامه هفتم توسعه به ثبات اقتصادی برسانیم.
قالیباف: با مدیریت صحیح در برنامه هفتم توسعه به ثبات اقتصادی می‌رسیم .
قالیباف: با مدیریت صحیح در برنامه هفتم توسعه به ثبات اقتصادی می‌رسیم .
به گزارش قم نیوز محمدباقر قالیباف روز پنجشنبه در گردهمایی مبلغان ماه محرم در سالن همایش غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: درصورتی که برنامه ها در کشور به درستی اجرا شود با همه تهدیدها و چالش های موجود می توانیم به سمت ثبات اقتصادی حرکت کنیم.

وی با بیان این که سالانه بالغ بر یکصد میلیارد دلار انرژی در کشور به هدر می رود گفت: انرژی دارایی و سرمایه کشور است و نباید به راحتی هدر رود، در همین بحث انرژی اگر مدیریت صحیحی داشته باشیم شاهد هدررفت انرژی و سرمایه های ملی نخواهیم بود.

قالیباف با اشاره به تلاش دولت و مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات اقتصادی مردم افزود: دولت و مجلس در تلاش هستند در برنامه هفتم توسعه، سیاست های جبرانی برای اقلام اساسی خوراکی و تهیه جهیزیه جایگزین کنند، مشکل عمده کشور در موضوع اقتصادی عدم مدیریت صحیح است که با همفکری و همکاری بین مجلس و دولت انشالله مشکلات اقتصادی حل خواهد شد و به ثبات اقتصادی نزدیک تر خواهیم شد.

وی با بیان این که مجلس شورای اسلامی در این این دوره از فعالیت خود در حوزه اقتصادی براساس یک نقشه راه پیش رفت و قوانین بسیار ویژه و خاص تدوین و تصویب شد که این قوانین در هیچ کدام از دوره های قبلی مجلس نبوده است گفت: در بحث قانون بانک مرکزی، نظام لجام گسیخته بانک ها در حوزه های نقدینگی و نا عدالتی در پرداخت تسهیلات، سوداگری و دلالی ارز، سکه، خودرو و منزل، قوانین سختگیرانه ای نوشتیم که نمونه آن مهار قیمت خودروها بود و با تصویب قانون واردات خودرو، با این که هنوز خودرویی وارد نشده است اما قیمت خودروها در بازار داخلی مهار شد.

رییس قوه مقننه در خصوص مساله حجاب و عفاف نیز گفت: ما معتقدیم مساله حجاب و عفاف قبل از اینکه یک موضوع امنیتی باشد یک موضوع اجتماعی و فرهنگی و از احکام شرعی است.

وی ادامه داد: لایحه عفاف و حجابی که در حال تهیه است بعد از تصویب نهایی در کمیسیون مربوطه، با اولویت در دستور کار صحن علنی قرار خواهیم داد تا در اسرع وقت آن را به نتیجه برسانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمع شما عزیزان را مانند رزمندگان عملیات والفجر ۸ می‌بینم و با این نیت به جمع شما آمدم که با رزمندگان خط مقدم دفاع از انقلاب و اسلام دیدار می‌کنم، اظهار داشت: امروز با همه وجود در جمع شما حاضر شده‌ام که به سوالات و ابهامات شما پاسخ دهم و اگر گره ذهنی در فکرتان وجود دارد، کمک کنم تا این گره باز شود. چرا که شما خود درد دل‌هایی دارید و در دوره تبلیغ پای درد دل‌های دیگران می نشینید لذا باید با داده‌هایی که دریافت می‌کنید، قوی‌تر، رساتر و امیدوارتر از همیشه برای تبلیغ اعزام شوید.

وی در ادامه با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی نسبت به تهدیدات و اقدامات و فشارهای دشمنان خود بسیار قدرتمند و با صلابت پیش می‌رود، اظهار کرد: کارنامه ما در کلان نظام نسبت به تهدیداتی که داریم، کاملاً قابل دفاع و مایه افتخار است و می‌توانیم آن را سر دست بگیریم.

قالیباف با بیان اینکه زمان قضاوت جمهوری اسلامی باید بدانیم چه مسیری را انتخاب کرده‌ایم، عنوان کرد: حضرت امام(ره) فرمودند اگر آمریکا در مقابل دین ما بایستد ما در برابر تمام دنیای آنها می‌ایستیم از این رو باید بدانید که ما امروز در یک جبهه همه جانبه در حوزه جنگ سخت، جنگ نرم و جنگ هوشمندانه با دشمنانی هستیم که با دینی که در علم، سیاست و شئونات امروزی، الگو دارد، مشکل دارند.
نظام جمهوری اسلامی نخستین حکومت در سطح جهان است که مبتنی بر اسلام و شیعه ایستاده است

رئیس قوه مقننه اضافه کرد: این نخستین بار است که نظام جمهوری اسلامی در سلسله سازماندهی سیاسی جهانی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی، به‌عنوان یک حکومت محکم مبتنی بر دین اسلام و فقه شیعه ایستاده، حرف خود را می‌زند و در همه جبهه‌ها نیز درگیر است و در این جبهه نباید یک لحظه به هر دلیلی به وادادگی برسیم و از مسیری که امام(ره)، انقلاب، شهدا و رهبر معظم انقلاب برای ما تبیین کرده‌اند که مبتنی بر عقلانیت، عدالت و معنویت است، منحرف شویم و تردید پیدا کنیم و تا زمانی که در این مسیر هستیم، باید مبارزه کنیم که مبارزه نیز با سختی همراه است.

وی در ادامه با بررسی شرایط فعلی کشورمان با بیان اینکه اگر هرکدام از اتفاقاتی که برای ما افتاده برای هر حکومت دیگری می‌افتاد، توان ادامه حیات نداشت، اظهار کرد: از این رو ما قطعاً پرقدرت و با قوت بوده و منفعل نیستیم. همه مدارک و شواهد طی ۹ ماه اخیر نشان داد که غرب با تمام توان برای براندازی نظام جمهوری اسلامی به میدان آمد و از هر ظرفیتی داشت استفاده کرد اما نجابت، درایت و صبر مردم زیر سایه هدایت‌های دقیق، حکیمانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب و در میدان بودن جوانان انقلابی تا پای جان، توانست توطئه به این بزرگی را خنثی کند که در تصور دشمنان ما نبود.

قدرت جمهوری اسلامی در آواره کردن منافقین از اقامتگاه‌های خود در جریانات اخیر

قالیباف اضافه کرد: به عکس العمل ما در برابر اقدام گروهک منافقین که بیشترین نقش را در سازماندهی حوادث اخیر در داخل کشور داشته و عمله رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها بودند بنگرید. اقدامات جمهوری اسلامی در خرداد گذشته نسبت به سلبریتی‌ها و منافقین حاضر در اروپا را ببینید که در نهایت آنها را وادار به چه واکنش‌هایی کرد. قضیه جمع شدن آنها در آلبانی را دیدیم و قضایایی که در فرانسه اتفاق افتاد و امروز جایی برای اقامت ندارند. نباید این موضوعات را ساده دید و این مسائل نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه انگلیس، آلمان و فرانسه زمانی در ماجراهای اخیر مواضعی علیه ایران گرفتند اما در نهایت به جایی رسیدند که با عوامل این اتفاقات در کشورهایشان برخورد کردند، اظهار داشت: این اتفاقات، اتفاقی نیست و لطف خداست و جایی است که وقتی مظلومانه دین خدا را یاری می کنیم شامل «رزق لا یحتسب» الهی می‌شویم.
دشمن با کنار گذاشتن گزینه نظامی، در صدد تصاحب ذهن، روح و روان جوانان است.

وی با بیان این که روزی توفیق داشتیم سلاح دست گرفته و تلاش کردیم تا دشمنان کردستان را از کشورمان جدا نکنند گفت: شهید سلیمانی در وصیتنامه خود نوشت که روی سنگ قبرم بنویسید: «سرباز وطن» چون از دین، وطن و حیثیت خود دفاع کرد و در جمهوری اسلامی افتخار داریم حکومت شیعی مستقر اجازه نداد ذره ای از خاک وطن جدا شود در حالی که در قرن های اخیر، هر حکومت ناسیونالیستی روی کار بود با بی‌غیرتی بخشی از خاک ما را واگذار کرد.

قالیباف بر همین اساس تصریح کرد: امروز حکومت شیعی و اسلامی به برکت امام(ره) که جز در راه خدا گامی برنداشت و جز برای خدا کلامی نگفت، از امت اسلامی و احیای مجدد اسلام دفاع کرده و در مسیر اعتلا تلاش می‌کند. امروز دشمن از گزینه نظامی در برابر ما سخن نمی‌گوید چرا که می‌داند ما از این لحاظ در اوج بازدارندگی ایستاده‌ایم اما هرگز دست از سر ما برنداشته است بلکه در تلاش است ذهن، روح و روان یکایک جوانان و جامعه ما را در دست بگیرد.

وی تاکید کرد: در این جنگ اگر دشمن ذهن هر یک نفر از ۸۰ میلیون نفر جمعیت کشور را جدا کند گویی بخشی از خاک ما را از ما جدا کرده است.

مبلغین دینی فرماندهان و مجاهدان جنگ ترکیبی و جنگ نرم هستند

رئیس قوه مقننه در ادامه این نشست گفت: جنگ امروز ما، جنگ کاملا نرم و ترکیبی است و فرماندهان و مجاهدان این عرصه نیز شما هستید. البته قشر روحانیت در دوران دفاع مقدس نیز در جبهه‌ها حضور داشت و شهید داد.

وی افزود: شهید میثمی نماینده امام(ره) در قرارگاه خاتم(ص) زمانی که ما فرماندهان لشگر در سخت‌ترین لحظات جنگ بودیم، همواره او را با عبا و عمامه در خط مقدم می‌دیدیم؛ شهید میثمی در گرمای ۵۰ درجه تابستان با زبان روزه در خط مقدم همگام با رزمندگان می‌جنگید.

گفتنی است پیش از برگزاری همایش، نشست رئیس مجلس شورای اسلامی با حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی رئیس و معاونان دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز برگزار شد و در این نشست رئیس دفتر تبلیغات اسلامی نکاتی را در خصوص مسائل فرهنگی و دینی در جامعه و نیز ضرورت توجه بیشتر به امر تبلیغ و کنشگران فرهنگی در طرح‌ها و قوانین مجلس مطرح کرد و رئیس مجلس نیز مطالبی پیرامون موضوعات مطروحه بیان کرد.

انتهای پیام / 113
 
پنجشنبه ۲۲ تير ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۴
کد مطلب: 109053
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *