۰
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم:

امسال ۹۰ درصد تخت‌های رسمی گردشگری قم استفاده شد

قم نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی ،‌گردشگری و صنایع دستی قم گفت: طی چندماه اخیر اوضاع گردشگری استان مناسب بود و از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه ۹۰ درصد تختهای گردشگری قم استفاده شده‌است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم:امسال ۹۰ درصد تخت‌های رسمی گردشگری قم استفاده شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم:امسال ۹۰ درصد تخت‌های رسمی گردشگری قم استفاده شد.
به گزارش قم نیوز علیرضا ارجمندی روز پنج‌شنبه گفت : آماری که از گردشگران خارجی داریم بر اساس آماری است که از مکان‌های اقامتی استان گرفته می‌شود اما دقیق نیست ولی درکل افزایش گردشگر خارجی را در امسال داشته‌ایم.

وی بیان کرد: از کشورهای غیر عرب چون هند و پاکستان و کشورهای اروپایی گردشگر در قم داریم و خوشبختانه اکنون تور لیدرهای عربستانی به قم آمده‌اند تا تخت های گردشگری را اجاره کنند و این درحالیست که درحال حاضر به صورت منفرد اعراب بحرین و عربستان به قم سفر می‌کنند.

وی افزود: اکثر اماکن اقامتی ما گردشگران خارجی زیادی را دارند و باید عنوان کرد که آمار واقعی از حضور آن‌ها در هنگام ورود که پاسپورت آن‌ها ثبت می‌شود باید احصا شود چون به سامانه اداره اماکن فراجا که مکان‌های اقامتی شبانه آمار مسافران را در آن ثبت می‌کنند، نداریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم بیان کرد: طی دوسال کرونا آمار گردشگران ما نزدیک به صفر و متوسط اشغال هتل‌های استان برای این که پر شود ۴۰ درصد بود که اکنون بالای ۹۰ درصد اشغال تخت‌های رسمی گردشگری را شاهد هستیم و از این رو ارزیابی گردشگری ما بسیار خوب است و این روند ادامه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به موضوع گردشگری سلامت گفت: گردشگران سلامت در اقتصاد گردشگری نقش زیادی دارند و دستگاه‌های زیادی در آن متولی هستند از این رو آذرماه امسال همایش گردشگری سلامت شهرهای مذهبی در قم برگزار می‌شود و برای این منظور جلساتی با دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شده‌است.

وی تاکید کرد: گردشگری سلامت می‌تواند در انگیزه سازی و اقتصاد گردشگری برای گردشگران بسیار موثر باشد و طول سفر آنان را بالا می‌برد و دنبال این هستیم که از تجربیات خوب شیراز در این زمینه استفاده کنیم.

ارجمندی یادآور شد که همایش مذکور با حضور مسئولان ذیربط شهرهای مشهد، شیراز، تهران و قم برگزار می‌شود.

انتهای پیام / 113
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۶
کد مطلب: 109382
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *