يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۵
کد مطلب : 109646
منبع : ایسنا
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س):

کمک به محرومین باید بر اساس اولویت سنجی و ویژگی‌های قم انجام شود

قم نيوز : تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه سنت‌های خوبی که در باب امداد رسانی وجود داشته باید حفظ شود، گفت: کمیته امداد باید نیازهای مردم را اولویت سنجی کند و بر اساس اولویت‌هایی که برای جامعه مفید است و بر اساس ویژگی‌های شهر مقدس قم خدمات را ارائه دهد.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س):کمک به محرومین باید بر اساس اولویت سنجی و ویژگی‌های قم انجام شود.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س):کمک به محرومین باید بر اساس اولویت سنجی و ویژگی‌های قم انجام شود.
به گزارش قم نیوز آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار حجت‌الاسلام محمدطاها مهری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم که امروز ۱۹ شهریورماه در سالن محراب حرم مطر بانوی کرامت انجام شد، با اشاره به عهدنامه امیرالمؤمنین(ع) به مالک اشتر برای استانداری مصر، اظهار کرد: این عهدنامه در حقیقت منشور حکومت‌داری است که در همه عرصه‌های اداره جامعه می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله سعیدی با بیان اینکه هر بخش از حکومت باید از دیدگاه خود این عهدنامه را مورد ارزیابی قرار دهد و نقطه نظرات و موضع گیری‌های امیرالمؤمنین(ع) را استخراج کند و به کار گیرد، افزود: یکی از نکات مورد توجه این عهد نامه توصیه امیرالمؤمنین(ع) به مالک است که فرمودند با سنت‌های خوبی که در جامعه رایج است مخالفت نکن و آن سنت‌ها را حفظ کن.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه باید سنت‌های خوبی که در باب امداد رسانی قبل از شما وجود داشته حفظ شود، گفت: با توجه به منابعی که در اختیار دارید خوب است که نیازهای مردم اولویت سنجی شود و بر اساس اولویت‌هایی که برای جامعه مفید است خدمات ارائه شود.

وی ادامه داد: قم از این جهت که حرم یک بانو و مرکز حوزه علمیه و علوم اسلامی است یک شهر منحصر به فرد در میان بلاد اسلامی است که باید ویژگی‌های این شهر در نحوه خدمت رسانی‌ها مدنظر باشد و گروه‌های خاصی که در قم هستند باید در امداد رسانی‌ها مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

در ابتدای این دیدار نیز حجت الاسلام مهری به ارائه گزارشی از کمیته امداد قم پرداخت و گفت: کمیته امداد قم ۲۱ هزار خانواده مددجو دارد و حدود ۴۰ هزار نفر را تحت پوشش حمایتی دارد و در کنار آن بیش از ۶ هزار نفر از ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد هستند که ۳۷ هزار حامی برای حمایت از این افراد ساماندهی شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم، گفت: کمیته امداد قم ۱۲۰ خدمت به خانواده‌های نیازمند با توجه به نیازهایی که دارند ارائه می‌کند که این نیازها توسط ۶۰ مددکار که به صورت مداوم با مددجویان در ارتباط هستند، احصاء و برای رفع نیازها اقدام می‌شود.

انتهای پیام / 113 
https://qomnews.ir/vdcdon0f9yt0z96.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما