سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۲
کد مطلب : 109674
معاون شهردار قم :

پرداخت بدهی‌های شهرداری از دولت گام مهمی در تسریع پروژه‌ها دارد

قم نيوز : معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم گفت: شهرداری قم، شش هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد.
معاون شهردار قم :پرداخت بدهی‌های شهرداری از دولت گام مهمی در تسریع پروژه‌ها دارد.
معاون شهردار قم :پرداخت بدهی‌های شهرداری از دولت گام مهمی در تسریع پروژه‌ها دارد.
به گزارش قم نیوز مهرداد توکلی‌مقدم با اشاره به تعاملات مثبت دولت، استانداری و شهرداری قم در حوزه‌های مختلف اظهار داشت: در راستای تعاملات شهرداری با سایر دستگاه‌ها، ۴۰ درصد از عوارض پروژه‌های نهضت ملی مسکن کاهش پیدا کرد تا امر ساخت مسکن برای مردم تسهیل شود.  

وی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر، پیش‌بینی‌شده که این عوارض به‌صورت ماهیانه پرداخت و تا پایان سال ۱۴۰۲ تسویه شود، که البته این امر به‌طور کامل محقق نشده است.  

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم با اشاره به قرارداد صدور پروانه ساخت از سوی شهرداری، ادامه داد: پروانه‌ها از سمت شهرداری صادر می‌شود، اما پرداخت عوارض ساختمانی با تأخیر مواجه شده است.  

وی طلب ۶ هزار میلیارد تومانی شهرداری از دولت را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: این مبلغ در حدود ۸۰ درصد بودجه یک سال شهرداری است که تحقق آن نیاز به اهتمام دستگاه‌های اجرایی و دولت دارد.  

توکلی‌مقدم با اشاره به اینکه پرداخت این بدهی حرکت شهرداری قم برای تقویت زیرساخت‌های شهری و تسریع پروژه‌های عمرانی را سرعت خواهد داد افزود: هرساله به مبلغ مطالبه اضافه می‌شود و از طرفی شهرداری قم در تلاش است برای جبران این موضوع به سمت سرمایه‌گذاری پیش رفته و فشار را برای مردم مضاعف نکند.  

وی با بیان اینکه روند اجرای تبصره ۶ قانون نحوه تقویم به‌خوبی پیش نمی‌رود گفت: برخلاف تبصره ۶ قانون نحوه تقویم ابنیه و اراضی، شهرداری در تبصره ۳ و ۴ ماده ۱۰۱ قانون شهرداری‌ها، عملکرد مناسبی در ۵ ماهه نخست سال نسبت به سال‌های گذشته داشته است.

انتهای پیام/ 113
https://qomnews.ir/vdcefo8zejh87pi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما