پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۶
کد مطلب : 109696
منبع : ایسنا

وقفی که ۱۲۰ سال است در آن روضه امام حسین(ع) به گوش می‌رسد

قم نيوز : خانه مرحوم میرزا باقر روحانی، ۱۲۰ سال قبل برای اقامه عزای سیدالشهدا(ع) وقف شده و همچنان در دهه پایانی ماه صفر، به نیت این واقف خیراندیش عمل می‌شود.
وقفی که ۱۲۰ سال است در آن روضه امام حسین(ع) به گوش می‌رسد.
وقفی که ۱۲۰ سال است در آن روضه امام حسین(ع) به گوش می‌رسد.
به گزارش قم نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، شادقلی خان یکی از محله‌های قدیمی شهر قم است، محله‌ای که یک خانه یک هزار و۴۵۰ متری به نام مرحوم میرزا باقر روحانی در آن قرار دارد و ۱۲۰ سال قبل، برای اقامه عزای حسین(ع) وقف شده است.

این بنا که قدمتی ۱۵۰ ساله دارد، ۳۰ سال بعد از ساخت با یک نیت الهی وقف اقامه عزاداری ماه‌های محرم و صفر شده و نیت واقف یعنی مرحوم روحانی، روضه‌خوانی و پذیرایی از سوگواران بوده است، و اینک بعد از ۱۲۰ سال، همچنان توسط نوادگانش، به نیت او عمل می‌شود و در دهه پایانی ماه صفر، سر تا پای حیاط و اتاق‌های خانه، سیاهپوش شده و ده‌ها نفر برای پذیرایی از مهمانان آماده خدمت هستند.

پذیرایی از عزاداران در این خانه نسل به نسل چرخیده و این روزها به جوان‌ترها رسیده است؛ در دهه آخر ماه صفر، هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۲ ظهر حدود دو هزار نفر و در بعضی روزها نزدیک سه هزار نفر به این خانه قدیمی می‌آیند تا پای مجلس وعظ و نوحه‌سرایی بنشینند.

به گفته یکی از نوادگان حاج میرزا باقر روحانی، این واقف خیراندیش ثلث اموال خود را برای اقامه عزای حسینی وقف کرده و ۱۲۰ سال است که به نیت او عمل می‌شود.

انتهای پیام / 113
https://qomnews.ir/vdci33azqt1auq2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما