۰

بازگرداندن ۸۳۶ هزار یورو ارز دولتی به خزانه بیت المال

قم نیوز: مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: پرونده یک شرکت متخلف چاپ و انتشارات در قم که با دریافت ۸۳۶ هزار یورو از یک بانک دولتی به بهانه واردات کالا به کشور تعهدات خود را اجرا نکرده بود، در شعبه اول اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم رسیدگی شد.
بازگرداندن ۸۳۶ هزار یورو ارز دولتی به خزانه بیت المال
بازگرداندن ۸۳۶ هزار یورو ارز دولتی به خزانه بیت المال
به گزارش قم نیوز از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم، مهدی ریاضی روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: شعبه رسیدگی کننده پس از دریافت دفاعیات به دلیل ارائه نکردن مدارک لازم و همچنین دریافت نظریه کارشناسی سازمان صمت استان مبنی بر اینکه شرکت، کالاهای موضوع ثبت سفارش را وارد کشور نکرده است، اتهام انتسابی را محرز اعلام و شرکت را علاوه بر بازگرداندن ۲۵۲ میلیارد ریال معادل تفاوت ارز با نرخ رایج در بازار در حق بانک شاکی به مدت ۶ ماه از فعالیت بازرگانی نیز محروم کرد.

وی گفت: جریمه نقدی، محرومیت یک تا ۱۰ سال از فعالیت بازرگانی، ابطال کارت بازرگانی و حبس تعزیری از جمله مجازات‌های دیده شده برای اشخاص حقیقی یا حقوقی است که تعهدات ارزی خود را ایفا نکنند.

وی ادامه داد: اداره حقوقی و وصول مطالبات معوق مدیریت شعب بانک ملی استان قم گزارشی پیرامون ایفا نکردن تعهدات ارزی این شرکت متخلف دریافت که پس از تشکیل پرونده برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال کرد.

انتهای پیام / 113 
يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۶
کد مطلب: 109712
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *