بازگرداندن ۸۳۶ هزار یورو ارز دولتی به خزانه بیت المال

خبرگزاری ايرنا , 26 شهريور 1402 ساعت 15:06

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: پرونده یک شرکت متخلف چاپ و انتشارات در قم که با دریافت ۸۳۶ هزار یورو از یک بانک دولتی به بهانه واردات کالا به کشور تعهدات خود را اجرا نکرده بود، در شعبه اول اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم رسیدگی شد.


به گزارش قم نیوز از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم، مهدی ریاضی روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: شعبه رسیدگی کننده پس از دریافت دفاعیات به دلیل ارائه نکردن مدارک لازم و همچنین دریافت نظریه کارشناسی سازمان صمت استان مبنی بر اینکه شرکت، کالاهای موضوع ثبت سفارش را وارد کشور نکرده است، اتهام انتسابی را محرز اعلام و شرکت را علاوه بر بازگرداندن ۲۵۲ میلیارد ریال معادل تفاوت ارز با نرخ رایج در بازار در حق بانک شاکی به مدت ۶ ماه از فعالیت بازرگانی نیز محروم کرد.

وی گفت: جریمه نقدی، محرومیت یک تا ۱۰ سال از فعالیت بازرگانی، ابطال کارت بازرگانی و حبس تعزیری از جمله مجازات‌های دیده شده برای اشخاص حقیقی یا حقوقی است که تعهدات ارزی خود را ایفا نکنند.

وی ادامه داد: اداره حقوقی و وصول مطالبات معوق مدیریت شعب بانک ملی استان قم گزارشی پیرامون ایفا نکردن تعهدات ارزی این شرکت متخلف دریافت که پس از تشکیل پرونده برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال کرد.

انتهای پیام / 113 


کد مطلب: 109712

آدرس مطلب: https://www.qomnews.ir/fa/news/109712/بازگرداندن-۸۳۶-هزار-یورو-ارز-دولتی-خزانه-بیت-المال

قم نیوز
  https://www.qomnews.ir