يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۸
کد مطلب : 109717
منبع : ایسنا
معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم :

رشد ۸ درصدی تامین خون شبکه ملی خون رسانی در استان قم

قم نيوز : معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم تاکید کرد: در دو ماه محرم و صفر امسال ۲ هزار و ۱۷۳ واحد خون به شبکه خون رسانی کشوری جهت استفاده در استان‌های متقاضی ارسال شده است؛ این میزان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۸.۳ درصد داشته است که رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.
معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم:رشد ۸ درصدی تامین خون شبکه ملی خون رسانی در استان قم
معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم:رشد ۸ درصدی تامین خون شبکه ملی خون رسانی در استان قم
به گزارش قم نیوز دکتر علیرضا کبیری در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: در پویش نذر خون با "شعار اهدای خون؛ فرهنگ حسینی، نذر عاشقان" از ابتدای محرم تا پایان ماه صفر بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ نفر به مراکز اهدای خون دوگانه استان مراجعه کردند که از این تعداد ۶ هزار و ۹۰۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم با اشاره به اینکه میزان اهدای خون در پویش نذر خون امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۱.۵ درصد رشد داشته است، ادامه داد: از تعداد ۶ هزار و ۹۰۰ نفر اهداکننده ۲۱۹ نفر یعنی ۳.۲ درصد از اهداکنندگان خانم بودند که می‌توان گفت تقریبا مشابه سال گذشته است.

کبیری اظهار کرد: شاخص اهدای خون مستمر به عنوان مهم‌ترین عامل در حفظ سلامتی و ایمنی اهدای خون است، به این معنا که داوطلبین حداقل دوبار در سال اهدای خون داشته باشند؛ این شاخص در دو ماه محرم و صفر امسال ۶۰ درصد بوده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته که ۵۸ درصد بوده، ۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم بیان کرد: فراوان ترین گروه‌های خونی اهدایی به ترتیب گروه خونی O+ و بعد از آن گروه خونی A+ و B+ بودند؛ و گروه‌های خونی منفی حدود ۱۰ درصد از کل اهداکنندگان را در دو ماه محرم و صفر امسال شامل می‌شدند.

وی تصریح کرد: در طول دو ماه محرم و صفر امسال نزدیک به ۹ هزار خون و فرآورده‌های خونی در مراکز درمانی استان توزیع شده است؛ به این معنا که در هر ۹ دقیقه یک خون و فرآورده آن به بیماران نیازمند تزریق شده است.

کبیری تاکید کرد: در دو ماه محرم و صفر امسال ۲ هزار و ۱۷۳ واحد خون به شبکه خون رسانی کشوری جهت استفاده در استان‌های متقاضی ارسال شده است؛ این میزان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۸.۳ درصد داشته است که رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

انتهای پیام / 113 
https://qomnews.ir/vdccsoqsm2bqxm8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما