يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۳
کد مطلب : 109718
منبع : ایسنا
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم :

اورژانس قم ماهیانه ۱۰ هزار ماموریت دارد

قم نيوز : رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: ماهانه حدود ۱۰ هزار ماموریت داریم، عنوان کرد: ۳۵۰ پرسنل عملیاتی در مرکز فوریت‌های پزشکی قم در حال فعالیت و ارائه خدمت هستند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم :اورژانس قم ماهیانه ۱۰ هزار ماموریت دارد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم :اورژانس قم ماهیانه ۱۰ هزار ماموریت دارد.
به گزارش قم نیوز دکتر عزت الله بهزادی نیا  ضمن تبریک ۲۶ شهریورماه روز اورژانس و فوریت‌های پزشکی به پرسنل اورژانس استان قم، با بیان اینکه ماهانه حدود ۱۰ هزار ماموریت داریم، عنوان کرد: ۳۵۰ پرسنل عملیاتی در مرکز فوریت‌های پزشکی قم در حال فعالیت و ارائه خدمت هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم، ادامه داد: ۴۴ پایگاه اورژانس در استان قم فعال است که از این تعداد ۲۴ پایگاه شهری، ۱۹ پایگاه جاده ای و ۱ پایگاه هوایی است.

بهزادی نیا بیان کرد: در حال حاضر ۷۳ آمبولانس داریم که ۴۴ آمبولانس عملیاتی و مابقی پشتیبانی هستند و یک اتوبوس آمبولانس داریم.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت اورژانس پیش بیمارستانی استان قم در تعطیلات آخر ماه صفر سال جاری پرداخت و اظهار کرد: در این ایام در مجموع از تاریخ ۲۲ شهریور لغایت ۲۶ شهریورماه سه هزار و ۹۱۶ مورد تماس با اورژانس ۱۱۵ قم گرفته شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم با بیان اینکه از این تعداد تماس‌های گرفته‌شده هزار و ۴۸۱ مورد منجر به مأموریت شد، گفت: تعداد تصادفات ۲۵۱ مورد و مصدومان حوادث رخ‌داده ۳۴۱ نفر بودند.

وی عنوان کرد: از تعداد کل مأموریت‌های انجام‌شده ۶۳۵ مربوط به حوادث ترافیکی و غیر ترافیکی بودند که ۴۳۷ مورد مربوط به حوادث غیر ترافیکی و ۱۹۸ مورد مربوط به حوادث ترافیکی بودند.

بهزادی نیا افزود: ۶۲۰ مورد از مأموریت‌های انجام‌شده درمان در محل شدند که ۴۷۷ مورد مربوط به حوادث غیر ترافیکی و هزار و ۴۴۳ مورد نیز مربوط به حوادث ترافیکی بودند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم ادامه داد: متأسفانه ۲۵ مورد از مأموریت‌ها منجر به فوت شدند که ۲۳ مورد مربوط به حوادث غیر ترافیکی و دو مورد نیز مربوط به حوادث ترافیکی بودند.

بهزادی نیا اظهار کرد: ۱۴۹ مورد از مأموریت‌ها با موتورلانس انجام و ۱۳۹ نفر از مصدومان به مراکز درمانی انتقال داده شدند؛ همچنین در چهار مورد از مأموریت‌ها بالگرد اورژانس ۱۱۵ قم به پرواز درآمد که هشت نفر از مصدومان به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

انتهای پیام / 113 
https://qomnews.ir/vdcdfn0fjyt0z56.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما