دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۱
کد مطلب : 109728
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

آیت‌الله الخرسان خدمات گسترده‌ای در نشر معارف اسلامی داشت

قم نيوز : جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی به مناسبت درگذشت آیت‌الله سید محمدمهدی الخرسان از علمای نجف اشرف، آورده است: این عالم متواضع خدمات گسترده‌ای در نشر و ترویج معارف اسلامی داشت.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:آیت‌الله الخرسان خدمات گسترده‌ای در نشر معارف اسلامی داشت.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:آیت‌الله الخرسان خدمات گسترده‌ای در نشر معارف اسلامی داشت.
به گزارش قم نیوز  از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در این پیام آمده‌است: ارتحال عالم جلیل‌القدر حضرت آیت‌الله سید محمدمهدی الخرسان از علمای بزرگوار نجف اشرف موجب تألم و تأثر شد.

پیام افزوده است: این استاد برجسته علوم اسلامی تمرکز و تمحض ویژه‌ای بر پژوهش و تألیف داشت و باهدف پاسخگویی به شبهات تاریخی، فقهی و حدیثی، پژوهش‌های مفید و ماندگاری برجای گذاشت. تصحیح و تالیف آثاری وزین در موضوعات تراجم‌نگاری، انساب، کلام، حدیث و فقه، گوشه‌ای از خدمات گسترده این استاد متواضع و فروتن در راستای نشر و ترویج معارف مکتب اهل‌بیت(ع)بوده است.

این نهاد حوزوی در پایان افزوده‌است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این فقیه و محقق اندیشمند را به حوزه‌های علمیه نجف و قم تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال برای آن عالم ربانی علو درجات مسألت دارد.

آیت‌الله سید محمدمهدی الخرسان الموسوی از علمای برجسته عراق صبح روز ۲۶ شهریورماه جاری در ۹۷ سالگی دارفانی را وداع گفت.

برخی تالیفات آیت‌الله الخرسان عبارت است از موسوعة عبدالله عباس، کشاف بلدان منتقلة الطالبیة، السجود علی التربة الحسینیة؛ علی إمام البررة، المحسن السبط مولود أم سقط؟، نهایة التحقیق فی ما جری فی أمر فدک للصدیقة و الصدّیق، الظاهرة القرآنیة فی نهج‌البلاغة می‌باشد.

کتاب «موسوعةُ عبداللهِ بنِ عباس، حَبْرُ الاُمّة و تَرجُمانُ القرآن» دانشنامه‌ای درباره ابن‌عباس، پسرعمو و صحابی پیامبر(ص)، از آثار مهم ایشان است که در ۲۱ جلد گردآوری شده و در سال ۱۳۹۵، برنده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در حوزه دین شد.

انتهای پیام / 113 
https://qomnews.ir/vdcewo8zvjh87fi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما