معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم :

مجوز راه‌اندازی رشته "سلامت سالمندی" در دانشگاه علوم پزشکی قم اخذ شد

ایسنا , 27 شهريور 1402 ساعت 17:36

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم از راه‌اندازی رشته "سلامت سالمندی" در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته با ظرفیت پنج نفر از مهرماه سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ موافقت خبرداد.


به گزارش قم نیوز دکتر محمود پرهام در گفت‌وگویی از اخذ مجوز راه‌اندازی رشته "سلامت سالمندی" در دانشگاه علوم پزشکی خبرداد و اظهار کرد: طی حکمی از سوی وزیر بهداشت با راه‌اندازی رشته "سلامت سالمندی" در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته از مهرماه سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ موافقت به عمل آمد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه پذیرش این رشته تحصیلی برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی با ظرفیت پنج نفر اتفاق می‌افتد، گفت: نوع پذیرش از طریق آزمون وزارت بهداشت بوده و دانشجویان به‌صورت روزانه و شهریه پرداز جذب خواهند شد.

 وی با تأکید بر لزوم بهره گرفتن از مطالب علمی و آموزشی هر چه بیشتر و بهتر اساتید مجرب و دانش‌آموخته رشته سلامت سالمندی اظهار کرد: دو تن از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه و همچنین سه تن از اعضای هیئت‌علمی مرتبط با رشته تحصیلی سلامت سالمندی گروه‌های دیگر به تدریس این رشته تحصیلی خواهند پرداخت و با گروه سلامت سالمندی همکاری خواهند داشت.

پرهام در پایان تصریح کرد: به‌طورکلی جذب دانشجویان بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت به‌صورت روزانه، ظرفیت مازاد و پردیس بین‌الملل در دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌پذیرد که در رشته تحصیلی سلامت سالمندی نیز که در سال جاری برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی قم پذیرش دانشجو خواهیم داشت به‌صورت روزانه و شهریه پرداز این کار انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام / 113 


کد مطلب: 109730

آدرس مطلب: https://www.qomnews.ir/fa/news/109730/مجوز-راه-اندازی-رشته-سلامت-سالمندی-دانشگاه-علوم-پزشکی-قم-اخذ

قم نیوز
  https://www.qomnews.ir