سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۸
کد مطلب : 109734
دادستان قم :

کیفرخواست نمایندگی سایپا با ۱۱۵میلیارد ریال کلاهبرداری درقم صادر شد

قم نيوز : دادستان عمومی و انقلاب قم از رسیدگی و صدور کیفرخواست پرونده کثیر الشاکی با عنوان کلاهبرداری از طریق فروش خودرو در یکی از نمایندگی‌های شرکت خودرو سایپا خبر داد.
دادستان قم :کیفرخواست نمایندگی سایپا با ۱۱۵میلیارد ریال کلاهبرداری درقم صادر شد .
دادستان قم :کیفرخواست نمایندگی سایپا با ۱۱۵میلیارد ریال کلاهبرداری درقم صادر شد .
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام و المسلمین حسن غریب اظهار داشت: متهم تحت نمایندگی مجاز شرکت سایپا با وعده واگذاری بعضی خودروهای محصول این شرکت بدون ثبت نام در سایت یکپارچه خودرو از بیش از ۴۰ نفر از متقاضیان خرید خودرو مبلغ بیش از ۱۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

وی افزود: با وصول شکایات مردمی به دادستانی استان از یک نمایندگی شرکت سایپا مبنی بر کلاهبرداری، پرونده برای تحقیق در شعبه هفت بازپرسی دادسرای قم تشکیل و با صدور دستورات قضائی فروش خودرو توسط این نمایندگی تعلیق و مدیر آن بازداشت شد.

دادستان قم با بیان اینکه این نمایندگی با ادعای تحویل برخی خودروهای شرکت سایپا در خارج از ضوابط ثبت نام از هر یک از شکات مبالغی تا ۱۰ میلیارد ریال دریافت کرده است گفت: متهم حواله‌هایی با مهر نمایندگی سایپا و امضای خود تحویل شکات داده است که باعث جلب اعتماد مشتریان و واریز وجوه قرارداد شده است.

این مقام قضائی با اشاره به اینکه این نمایندگی اساساً امکان تحویل خودرو خارج از سایت یکپارچه را نداشته و بنابراین قادر به تحویل خودروها در موعد مقرر نبوده است تصریح کرد: متهم بعضی خودروهای تحویلی از سوی شرکت سایپا به نمایندگی خودش را با این وعده که خودروی دیگری به آنان تحویل می‌دهد یا قیمت بالاتر می‌پردازد از برخی شکات گرفته و به دیگری تحویل داده است.

دادستان قم به متقاضیان خرید خودرو هشدار داد: طبق دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری مصوب شورای رقابت متقاضیان خرید خودرو تنها از مسیر ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو وابسته به وزارت صمت می‌توانند نسبت به خرید محصولات شرکت‌های خودرو ساز اقدام کنند.

انتهای پیام / 113 
https://qomnews.ir/vdcbf9b8arhbgzp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما