یک مسوول در شهرداری قم:

پنج‌هزار و ۵۰۰ جای پارک جدید خودرو در قم ساخته می‌شود

خبرگزاری ايرنا , 28 شهريور 1402 ساعت 14:05

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: هم اکنون احداث پنج‌هزار و ۵۰۰ سلول پارکینگ جدید در این شهر درحال ساخت است.


به گزارش قم نیوز علی‌رضا خلیلی با بیان اینکه در حال حاضر ۶ هزار و ۵۰۰ سلول پارکینگ عمومی به جزء پارکینگ‌های مجتمع‌های تجاری، فعال است، تصریح کرد: کمبود پارکینگ در هسته مرکزی شهر همچنان به خاطر حجم بالای زائران ورودی به قم احساس می‌شود.

وی با اشاره به روند اجرایی پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، عنوان کرد: عملیات اجرایی این پارکینگ طبقاتی آغاز شده و به صورت تدریجی آماده بهره‌برداری خواهد شد.

خلیلی اضافه کرد: ظرفیت پارکینگ طبقاتی ضلع شرقی حرم مطهر ۲ هزار و ۵۰۰ سلول است که تکمیل و بهره‌برداری از آن مشکل کمبود پارکینگ به خصوص در خیابان‌های منتهی به بلوار عمار یاسر را برطرف می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین در محل کنونی پارکینگ روباز شهید کاظمی قم نیز، پارکینگی با ظرفیت ۳ هزار سلول پارک در دست اقدام است و پیمانکار آن نیز مشخص‌شده و عملیات اجرایی آن نیز به زودی آغاز خواهد شد.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: با تکمیل این دو طرح عمرانی ظرفیت پارک خودرو در هسته مرکزی و اطراف حرم مطهر به ۱۲ هزار سلول پارک می‌رسد که می‌تواند بخش مهمی از نیازهای شهر به خصوص در مناسبت‌های ملی و مذهبی را پاسخ دهد.

انتهای پیام / 113 


کد مطلب: 109739

آدرس مطلب: https://www.qomnews.ir/fa/news/109739/پنج-هزار-۵۰۰-جای-پارک-جدید-خودرو-قم-ساخته-می-شود

قم نیوز
  https://www.qomnews.ir