دبیر همایش «سالک الی الله»:

سیره آیت الله ناصری پاسخگوی مسائل جامعه امروز است

ایسنا , 28 شهريور 1402 ساعت 17:30

دبیر همایش «سالک الی الله» گفت: سیره اخلاقی، تربیتی و مهدوی آیت الله ناصری مملو از پاسخ به سوالات و مسائل جامعه است؛ با پرداختن به این سیره قوی می‌توان پاسخ‌های خوبی برای مشکلات به دست آورد.


به گزارش قم نیوز سید محمد معصومی لاری در نشست خبری همایش «سالک الی الله»؛ با موضوع تبیین سیره و اندیشه اخلاقی، تربیتی و مهدوی آیت الله ناصری که امروز ۲۸ شهریورماه با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد باشکوه ماه ربیع الاول، عنوان کرد: حوزه علمیه قم، حوزه علمیه اصفهان و ۲۷ نهاد علمی و پژوهشی وابسته به حوزه های علمیه و دانشگاه‌های سراسر کشور ستادی را برای برنامه ریزی و  برگزاری این همایش تشکیل دادند.

دبیر همایش «سالک الی الله» ادامه داد: هدف از برگزاری این همایش، در نخستینم گام هدف گسترش مباحث اخلاقی، تربیتی و مهدوی در حوزه های علمیه و جامعه نخبگانی بود.

وی افزود: معرفی الگوهای موفق و عالمان عامل و بزرگانی به جامعه نخبگانی و جامعه دانشگاهی که ثمره سال‌های متمادی حوزه‌های علمیه بودند از دیگر اهداف این همایش به شمار می‌آید.

معصومی لاری اظهار کرد: این همایش نگاهی پژوهشی به عناوین خود دارد و سه عنوان اخلاقی، تربیتی و مهدوی مبتنی بر اندیشه‌ها و سیره آیت الله ناصری عناوین علمی این همایش را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: آیت الله ناصری علاوه بر اینکه در علم و فقاهت سرآمد بود و در عرصه سلوک الی الله و طی طریق معرفتی و  معنوی در زمره سرآمدان سالکان به شمار می‌آید.

معصومی لاری یادآور شد: آیت الله ناصری  به عنوان عالمی فرهیخته در بستر اجتماع با همه اقشار جامعه ارتباط نزدیک و صمیمی داشت، او فردی خود ساخته و از خود گذشته بود و به همین جهت دارای آثار بسیار زیادی در جامعه مخاطب خودش بود.

وی ادامه داد: آیت الله ناصری یک مبلغ موفق و عارف عامل بود و عرفان الهی و اهل بیتی را به نمایش گذاشت؛ عارفی که راه و صراط سلوک اش را در بستر جامعه تعیین کرد و با خدمت به مردم سیر الی الله را ادامه داد.

دبیر همایش «سالک الی الله» عنوان کرد: ایشان در عین فقاهت یک معنویت حماسی را به جامعه معرفی کرد و با تکیه بر معارف مهدوی قلوی مخاطبین خود را فتح می‌کرد و نمونه موفقی برای مبلغان و نخبگان به شمار می‌آید.

وی تاکید کرد: سیره اخلاقی، تربیتی و مهدوی آیت الله ناصری مملو از پاسخ به سوالات و مسائل جامعه است؛ با پرداختن به این سیره قوی می‌توان پاسخ‌های خوبی برای مشکلات به دست آورد.

معصومی لاری بیان کرد: همایش در طول یکسال فعالیت خود بخش‌های مختلفی را به کار گرفت و کمک کرد که حوزه‌های علمیه و مراکز آموزشی از این عالم وارسته بهره مند شوند.

انتهای پیام / 113 


کد مطلب: 109742

آدرس مطلب: https://www.qomnews.ir/fa/news/109742/سیره-آیت-الله-ناصری-پاسخگوی-مسائل-جامعه-امروز

قم نیوز
  https://www.qomnews.ir