چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۷
کد مطلب : 109749

ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو بدرقه شدند

قم نيوز : طی مراسمی با حضور استاندار هشت ورزشکار اعزامی استان قم به بازی‌های آسیایی هانگژو چین بدرقه شدند.
ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو بدرقه شدند.
ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو بدرقه شدند.
به گزارش قم نیوز سیدمحمد آقامیری چهارشنبه شب در مراسم بدرقه ورزشکاران و داوران استان قم به بازی‌های آسیایی هانگژو چین طی سخنانی اظهار داشت: در ورزش بُعد پهلوانی برای ما بسیار مهم‌تر از قهرمانی است.

وی افزود: در میادین ورزشی اخلاق همواره حرف اول را می‌زند و اخلاق و رفتار بیشتر مورد توجه ورزش دوستان و مردم در سراسر دنیا قرار می‌گیرد.

استاندار قم تصریح کرد: امروزه ورزشکارانی که از کشورهای اسلامی نیز نیستند گاهی اوقات در میادین ورزشی حرکات اخلاقی مثبتی انجام می‌دهند که نشان می دهد معیار پهلوانی در سراسر دنیا شناخته شده است.

اقامیری عنوان داشت: واقعیت این است که یک سال اخیر ورزشکارانی که مسائل اخلاقی را کنار گذاشته و دست به اقدامات اشتباهی زدند، محبوبیت‌ خود را میان مردم از دست داده و مورد قبول جامعه نیستند.

استاندار قم با بیان اینکه حضور ورزشکاران قمی در مسابقات آسیایی هانگژو باعث افتخار مردم قم است، گفت: وقتی ورزشکاران ما در آوردگاه‌های داخلی و خارجی مقامی را کسب می‌کنند ناخودآگاه باعث شادی دل ملت می‌شوند و انرژی مثبتی در جامعه تزریق می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مدیران در تلاش باشند تا مشکلات معیشتی همچون شغل قهرمانان حل شود، خاطرنشان کرد: ورزشکار قهرمان ما نباید دغدغه‌ای در خصوص مشکلات معیشتی داشته باشد. مسئله اشتغال همواره یکی از دغدغه‌های قهرمانان است که مدیران باید این موضوعات را حل کنند.

وی اشاره کرد: زمین و تجهیزات ورزشی نیز یکی دیگر از مطالبات ورزشکاران قهرمان ما است که باید به آن توجه کنیم. ورزشکاران عزیز ما کمبود تجهیزات و زمین برای تمرین نباید داشته باشند و با آرامش کامل تمرینات حرفه‌ای خود را در استان دنبال کنند.

حسن علی اکبری در رشته بسکتبال، حمید میرزایی نادر در کبدی و امیرمهدیزاده در کاراته سه ورزشکار اعزامی قم به بازی های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو هستند.

حسین گلستانی در والیبال نشسته و محمد محمدنژاد در بسکتبال با ویلچر ۲ ورزشکار اعزامی قم به مسابقات پارا آسیایی هانگژو هستند.

محمد فتحی راد در ووشو و سعید عباسی در کشتی و حسن ظهیری در فوتبال نیز سه داور اعزامی قم به این مسابقات خواهند بود.

رقابت های بازی های آسیایی هانگژو ۲۰۲۳ چین از ۱ تا ۱۶ مهر ۱۴۰۲ برگزار که در آن ۴۸۲ رقابت در ۶۱ رشته ورزشی انجام می گیرد.

چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی نیز روزهای ۲۲ تا ۲۸ اکتبر سال ۲۰۲۳ (۳۰ مهر تا ۶ آبان سال ۱۴۰۲) در شهر هانگژو برگزار خواهد شد.

انتهای پیام / 113 
https://qomnews.ir/vdchkwnzw23nvqd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما