}']['func'] = 'Get_Doc_Rate_Box'; ?>}']['func'] = 'Get_Doc_Rate_Box'; ?> قم نیوز - خطیب قم: رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل سخنان قوی و جامعی ایراد کرد
 
۰

خطیب قم: رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل سخنان قوی و جامعی ایراد کرد

قم نیوز: امام جمعه قم با قدردانی از سخنان رئیس جمهوری در اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: رئیس جمهوری راجع به قرآن، خانواده و عدالت نطق قوی و جامعی را انجام دادند.
خطیب قم: رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل سخنان قوی و جامعی ایراد کرد.
خطیب قم: رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل سخنان قوی و جامعی ایراد کرد.
به گزارش قم نیوز آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر اظهار داشت: امروز برای دومین بار متن سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل که از عدالت خواهی شروع و با موضوع ظهور امام زمان‌(عج) خاتمه دادند را خواندم.

وی ادامه داد: این سخنان که راجع به قرآن، خانواده و عدالت بود، نطق قوی و جامعی بود، در اجلاس سال گذشته عکس شهید سلیمانی به عنوان نماد مقاومت و امسال نیز قرآن که نماد دین‌داری است را در دست گرفتند و بوسیدند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ما به سهم خودمان از طرف این مردم به خاطر اینکه در خانه دشمن، دشمن را به چالش کشیدند و خواستار محاکمه رئیس جمهور سابق آمریکا شدند، قدرانی می‌کنیم.

آیت‌الله حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: امیدواریم رئیس جمهوری همان گونه که در عرصه بین‌المللی پرتلاش هستند، در عرصه داخلی نیز در رابطه با مسائل داخل کشور همچنان بخروشند تا رضایت این مردم به نحو احسن تامین شود.

امام جمعه قم همچنین آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مدارس را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر اهمیت موضوع عفاف و حجاب گفت: در صفحه مجازی نبینیم و نشنویم که محیط علم و دانش تبدیل به فضایی شده، که انسان شرم می‌کند آن را بازگو کند.

خطیب قم در بخش دیگری از سخنان با گرامیداشت سالروز آغاز جنگ تحمیلی و تهاجم رژیم بعث عراق به ایران و هفته دفاع مقدس یادآور شد: در سال ۶۰ حضرت امام‌(ره) از واژه جنگ به نام دفاع مقدس تعبیر کردند.

حسینی بوشهری گفت: دشمن با تحریک استکبار جهانی و با تصمیم و طرح قبلی و حساب شده و با هدف برانداختن نظام‌اسلامی و به زانو درآودن ملت ایران و اِشغال کشور وارد مرزهای ما شد.

وی بیان داشت: هواپیماها شهرهایی را بمباران کردند، مجموعه رژیم گذشته به افسران بعثی و آمریکایی‌ها و جبهه کفر آنچنان مشورت داده بودند که تصویری جز این‌که پیروزی قطعی و حتمی است، و دیگر نام و نشانی از ایران نخواهد بود را نداشتند.

امام جمعه قم همچنین اظهار کرد: هشت سال این دفاع جانانه ادامه پیدا کرد، اما آنچه به عنوان یک الگوی موفق مقاومت و پایداری برای همه ما باقی ماند این بود که حتی یک وجب خاک کشور نیز در اختیار دشمن بعثی قرار نگرفت.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: اگر بخواهیم خوب از دفاع مقدس یاد کنیم باید بگوییم حدیث ماندگار پایداری، دلاوری و فداکاری ملتی که در راه دفاع از کیان مکتب و میهن قله‌های بلند رشادت را پشت سرگذاشت.

انتهای پیام  / 113 
جمعه ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 109770
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *