۰
شهردار قم:

پیگیری مستمر برای نام‌گذاری "روز قم" در تقویم کشور ضرورت دارد

قم نیوز: شهردار قم گفت: روز قم باید بهانه‌ای باشد که ظرفیت‌های بی‌بدیل شهر قم به‌گونه‌ای که شایسته است به مردم این شهر و کشور معرفی شود.
شهردار قم: پیگیری مستمر برای نام‌گذاری "روز قم" در تقویم کشور ضرورت دارد.
شهردار قم: پیگیری مستمر برای نام‌گذاری "روز قم" در تقویم کشور ضرورت دارد.
به گزارش قم نیوز دکتر سید مرتضی سقاییان‌نژاد در آئین معارفه مدیران جدید شهرداری قم که در سالن رضوان شهرداری برگزار شد، با اشاره به نزدیک شدن به روز قم اظهار کرد: پنج سال از نام‌گذاری سالروز ورود حضرت معصومه (س) به شهر قم گذشته و انتظار داریم برنامه‌هایی عمقی و اثربخش در روز قم اجرایی شود.  

وی با بیان اینکه شهر قم ظرفیت‌های بی‌بدیلی دارد افزود: بسیاری از این ظرفیت‌ها مانند تاریخ هفت هزار ساله شهر، تاریخ حرم مطهر حضرت معصومه(س)، جایگاه مسجد مقدس جمکران و تاریخچه حوزه علمیه قم حتی برای اهالی این شهر به‌خوبی تبیین نشده است.  

شهردار قم با اشاره به سابقه شهر قم در فقه و علوم دینی ابراز کرد: شهر قم یک شهری محوری در تاریخ تشیع است اما این محوریت تاکنون آن‌گونه که باید برای نسل امروز تعریف نشده است.  

وی شهر قم را خاستگاه انقلاب اسلامی توصیف کرد و افزود: توقع ما این است که مسئله ثبت روز قم در تقویم ملی و معرفی شهر قم به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام به‌صورت گسترده از سوی متولیان عرصه پیگیری شود.  

اهمیت برنامه‌محوری در شهرداری قم

سقاییان‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحولات اخیر در معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم گفت: برنامه محوری یکی از مهم‌ترین اصول کاری شهرداری قم است.  

وی با تأکید بر اینکه کار بدون برنامه باید خط قرمز تمام مدیران باشد افزود: در هر بخشی از شهرداری قم مدیران و کارکنان باید بدانند در چه جایگاهی قرار دارند و به چه نقطه‌ای باید برسند.  

شهردار قم با اشاره به اینکه ارزیابی عملکرد شهرداری ارتباط مستقیمی با برنامه‌محوری دارد، اظهار کرد: باید بدانیم بر اساس چشم‌اندازهای برنامه از چه شاخص‌هایی برای ارزیابی دستگاه‌ها و افراد استفاده کنیم.  

ضرورت تبیین ارزش‌های دفاع مقدس

وی دفاع مقدس را یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی توصیف کرد و گفت: بسیاری از جنبه‌های دفاع مقدس برای نسل جدید پنهان است.  

سقاییان‌نژاد با بیان اینکه شهدا ریسمان کشور هستند افزود: هنوز جامعه ما در حال استفاده کردن از ذخیره‌های دفاع مقدس است و اگر توفیقی به دست می‌آید از این ذخایر است

انتهای پیام/ 113 
 
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۰
کد مطلب: 109814
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *