۰
مدیر حوزه‌های علمیه:

انتظار از انقلاب اسلامی جامعه بهره‌مند، سالم و عدالت محور است

قم نیوز: مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه انتظار از انقلاب اسلامی، جامعه بهره‌مند، سالم و عدالت محور است، تصریح کرد: باید برای تحقق این انتظار، با رویکرد انقلابی و جهادی اقدام کرد.
مدیر حوزه‌های علمیه:انتظار از انقلاب اسلامی جامعه بهره‌مند، سالم و عدالت محور است.
مدیر حوزه‌های علمیه:انتظار از انقلاب اسلامی جامعه بهره‌مند، سالم و عدالت محور است.
به گزارش قم نیوز  آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار با بیت‌اله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: تفکر برنامه‌ای و رویکرد انقلابی حاکم در مدیریت این صندوق بسیار ارزشمند است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه جامعه هدف در ارزش خدمت‌رسانی بسیار اثرگذار است، اظهار کرد: جامعه روستایی و عشایری جامعه پاک و پایبند به فضائل اخلاقی است.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه ذات عدالت ارزشمند است، اظهار کرد: تمام افرادی که در این کشور ساکن هستند باید به صورت مساوی و با نگاه عالمانه از خدمات بهره‌مند باشند و این بهره‌مندی برای اقشار ضعیف جامعه ضرورت بیشتری دارد.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه انتظار از انقلاب اسلامی، جامعه بهره‌مند، سالم و عدالت محور است، تصریح کرد: باید برای تحقق این انتظار، با رویکرد انقلابی و جهادی اقدام کرد و در این راستا بهترین الگو دفاع مقدس است. این الگو باید در تمام امور جلوه‌گر شود.

وی افزود: برخی از بیمه‌ها امروز در حالت ورشکستگی قرار دارند و راهکار نجات آن‌ها نیز ایجاد نگاه بخش خصوصی در بیمه‌ها است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر باید خود را از این چالش حفظ کنند، ابراز کرد: شرکت‌هایی که در این چالش گرفتار شده‌اند نیز اگر عظم خود را استوار کنند می‌توانند از ورشکستگی نجات پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه باید به افق‌های آینده توجه داشت، اظهار کرد: در کنار این دیدگاه تولید سرمایه‌هایی که بتواند آینده را تضمین کند بسیار اثرگذار است.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه پیوست فرهنگی و رویکرد فرهنگی، معنوی و اخلاقی در فعالیت‌های تمام دستگاه‌ها اثرگذار است، گفت: در این راستا طی سالیان گذشته قوانینی اتخاذ شد ولی متأسفانه توجه لازم به آن نشده است.

وی با اشاره به اینکه باید برای این پیوست برنامه‌ریزی لازم صورت بگیرد، افزود: باید در عرصه پیوست فرهنگی تمرکز و اقدام صورت بگیرد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه حوزه طرح‌های متعدد تبلیغی و دینی را دارد، گفت: ارتباط و تعامل با مدیریت‌های استانی و شهرستانی، طرح هجرت، طرح امین و شبکه‌های مجازی و غیرمجازی حوزه از جمله ظرفیت‌های حوزه هستند که می‌توانند در عرصه تبلیغی بیمه اجتماعی، استفاده شوند.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه حوزه در مباحث پژوهشی و علمی نیز می‌تواند با صندوق همکاری داشته باشد، گفت: در عرصه فقه معاصر نیز می‌توانیم همکاری و تعامل لازم را داشته باشیم.

پوشش بیمه‌ای ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفری صندوق بیمه اجتماعی

بیت‌اله برقراری در دیدار با آیت‌الله اعرافی، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: نگاه ما به بیمه یک نگاه آرمانی و مبتنی بر آموزه‌های دینی است.

وی با اشاره به اینکه نگاه ما انقلابی و اقدام ما جهادی است، مطرح کرد: این موضوع موجب شده است تا شرایط در این صندوق به‌گونه‌ای فراهم شود تا اقدامات اساسی رقم بخورد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ادامه داد: جامعه هدف این صندوق را ۳۰ میلیون نفر تشکیل می‌دهند و باتوجه به اینکه سن قانونی ثبت نام کنندگان از ۱۸ الی ۵۰ سال است این جامعه هدف به صورت خالص به ۱۰ میلیون نفر می‌رسد.

وی با بیان اینکه دولت باید بسترها را برای بیمه شدن روستاییان، کشاورزان و عشایر فراهم کند، اظهار کرد: در همین راستا این صندوق به عنوان مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد.

برقراری با اشاره به اینکه جامعه هدف این صندوق ۱۱ هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است، گفت: این جامعه هدف انقلابی، مولد، هدف‌مند، تأمین کننده امنیت غذایی و… هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های عدالت گستری، توسعه خدمات بیمه‌ای است، تصریح کرد: این صندوق خدماتی از جمله خدمات بازنشستگی، ازکارافتادگی، مستمری و بیمه‌ای را ارائه می‌کند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه ظرفیت خوبی توسط این صندوق به وجود آمده است، یادآور شد: خوشبختانه دولت نیز توجه خوبی به این ظرفیت دارد و در این دولت بودجه صندوق ۱۶۵ درصد رشد کرده است.

وی اضافه کرد: دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش صندوق هستند که حدود ۶۰۰ هزار نفر آن‌ها در دولت سیزدهم جذب شده‌اند.برقراری با بیان اینکه رویکرد ما کاملاً انقلابی است، اظهار کرد: در این صندوق ۲۴ اقدام برای نخستین بار انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بودجه صندوق قبل از دولت سیزدهم ۹۰ همت و امروز به ۱۶۰ همت رسیده است، مطرح کرد: تراز مالی صندوق مثبت است و تا ۲۰ سال آینده تمام اهداف و برنامه‌ها قابل تحقق است.

انتهای پیام  / 113 
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۲
کد مطلب: 109841
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *