۰

پنجمین همایش کتاب سال حکومت اسلامی فراخوان مقاله داد

قم نیوز: پنجمین همایش کتاب سال حکومت اسلامی، روز چهارشنبه در قم فراخوان مقاله داد و به صورت رسمی کار این همایش آغاز شد.
پنجمین همایش کتاب سال حکومت اسلامی فراخوان مقاله داد.
پنجمین همایش کتاب سال حکومت اسلامی فراخوان مقاله داد.
به گزارش قم نیوز قائم مقام ریاست مرکز تحقیقات حکومت اسلامی روز چهارشنبه در نشست خبری فراخوان پنجمین همایش کتاب سال حکومت اسلامی در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در قم اظهار داشت: امسال پنجمین دوره همایش کتاب را برگزار خواهیم کرد و این همایش با هدف یافتن و پشتیبانی از تحقیقات ناظر به موضوع های جدید حکمرانی اسلامی ترتیب یافته است.

حجت الاسلام امین رضا عابدی نژاد افزود: جوهره مقاومت و استقلال در نظام جمهوری اسلامی به تفکر مستقل آن در باب حکمرانی بر می گردد که برخوردار از تفکر بزرگ اسلامی هستیم و توان برای مقابله با مناسبات ظالمانه جهان را پیدا کرده ایم.

وی با اشاره به این‌ که‌ توجه به تفکر اصیل اسلامی در حکمرانی جامعه و تغییر مناسبات ظالمانه جهانی امر بسیار مهمی است اظهار داشت: امروز ویترین نقض حقوق بشر، رژیم صهیونیستی است و این رژیم نامشروع و متجاوز در تاریخ خود بدون استثنا تجاوز به کشورهای همسایه را داشته است.

وی ادامه داد: مصر، اردن، سوریه و لبنان شاهد تجاوزهای رژیم صهیونیستی بوده اند و اصل تجاوز بن مایه و ستون فقرات این رژیم‌ منحوس است و متاسفانه با سیاست هایی که در حوزه حکمرانی غربی وجود دارد تجاوزها مشروع می شود و گروه های مقاومت که برای خاک خود می جنگند و آب و برق شان قطع می شود ظالم بر شمرده می شوند.

عابدی نژاد افزود: در صحنه عملی و در میدان، پیروزی های جبهه مقاومت زمانی شروع شد که از سوی تفکر انقلاب اسلامی پشتیبانی شد و در سوریه ،عراق ،لبنان و یمن این تفکر باعث پیروزی های زیادی شد.

وی تاکید کرد: همایش کتاب سال تفکر اصیل اسلامی در حوزه حکمرانی را برجسته و از پژوهشگران حمایت می کند تا نتایج همایش در منظر جامعه علمی کشور قرار گیرد.

وی ادامه داد: امسال در سه حوزه اصلی اندیشه سیاسی، فقه حکومتی و حقوق عمومی فراخوان مقاله داده ایم و در هر سه حوزه نیاز مبرمی به تحقیقات و پژوهش ها داریم.

قائم مقام ریاست مرکز تحقیقات حکومت اسلامی گفت: دریافت آثار از امروز آغاز می شود و تا دهم آذر ادامه دارد و از همه نویسندگان و محققان اثر چاپ شده، رساله های دکتری و رساله های سطح چهار دریافت شده و به مرحله داوری خواهد رفت.

وی شرط دریافت آثار را مربوط به آثاری خواند که در سال ۱۴۰۱ دفاع یا منتشر شده باشد.

وی افزود: سعی بر آن داریم در ماه بهمن که پیروزی انقلاب اسلامی است همایش کتاب سال حکومت اسلامی را در قم برگزار کنیم.

عابدی نژاد گفت: علاقه مندان برای ارسال آثار می توانند به سامانه Rcipt.ir مراجعه یا اثر خود را به محل دبیرخانه جشنواره واقع در قم - میدان رسالت - دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری ارسال کنند.

انتهای پیام / 113 
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب: 109921
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *