۰
رئیس بازرسی اداره‌کل راه و شهرسازی قم:

۶۴ دفتر املاک قم به دلیل تخلفات متعدد پلمب شدند

قم نیوز: رییس اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندی اداره کل راه و شهرسازی قم گفت: از زمان آغاز به کار گشت مشترک تیم بازرسی از مشاوران املاک استان تا کنون ۶۴ دفتر بنگاه و املاک به دلیل تخلفات متعدد و مکرر پلمب شدند.
رئیس بازرسی اداره‌کل راه و شهرسازی قم:۶۴ دفتر املاک قم به دلیل تخلفات متعدد پلمب شدند.
رئیس بازرسی اداره‌کل راه و شهرسازی قم:۶۴ دفتر املاک قم به دلیل تخلفات متعدد پلمب شدند.
به گزارش قم نیوز سید محمدحسینی صالحی اظهار کرد: طبق مصوبه شورای ملی مسکن و باهدف کنترل بازار مسکن در سراسر کشور گشت مشترک بازرسی از مشاوران املاک آغاز به کارکرده‌است.

وی افزود: در استان قم نیز این تیم مشترک که از اوایل مهرماه فعالیت خود را شروع کرده ، متشکل از نماینده‌های اداره تعزیرات، سازمان صمت، اتاق اصناف، پلیس اماکن و اداره کل راه و شهرسازی اقدام به بازرسی از دفاتر املاک را در دستور کار خود قرار داده‌اند که تاکنون ۹۶۰ بازرسی انجام شده‌است.

حسینی صالحی توضیح داد: از این تعداد ۸۰۴ دفتر دارای مجوز کسب‌وکار مربوط به شغل بنگاه‌داری املاک بوده‌اند و ۱۵۶ مشاور املاک غیرمجاز شناخته شده‌اند.

به گفته رییس اداره بازرسی اداره کل راه و شهرسازی قم، عمده تخلفات مشاورین املاک قم، عدم صدور کد رهگیری، عدم صدور فاکتور، فقدان پروانه کسب‌وکار، گران‌فروشی و عدم نصب نرخ‌نامه بوده‌است.

حسینی اظهار کرد: بیش از ۱۵۰ مشاور املاک در مجموع بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان، توسط سازمان صمت و اداره‌کل تعزیرات قم مشمول جریمه شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۹۲ واحد از تیم گشت مشترک بازرسی، اخطار دریافت کرده‌اند گفت: ۶۴ دفتر و مشاور املاک به دلیل تخلفات مشهود و متعدد پلمب شدند.

وی با اشاره به وجود دو هزار و ۱۵۸ دفتر املاک در قم توضیح داد: حدود دو هزار مشاور املاک استان ه سامانه ملی املاک و اسکان کشور متصل هستند.

حسینی صالحی اظهار کرد: شهرک پردیسان قم بیشترین تعداد بنگاه‌ها و مشاورین املاک در سطح شهر قم را داراست.

شهرک پردیسان در منطقه هشتم شهرداری قم و در جنوب غربی این شهر قم واقع‌ شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.

وی در پایان بیان کرد: از زمان شروع به کار گشت مشترک تیم بازرسی و بررسی و پیگیری آن، ۳۰۰ واحد مشاور املاک در استان اقدام به اخذ کسب پروانه و یا تمدید آن کرده‌اند.

گفتنی است گشت مشترک تیم بازرسی از بنگاه‌های قم از تمامی دفاتر املاک سطح استان بازدید خواهند کرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف برابر با قانون اقدامات لازم انجام خواهد شد.

انتهای پیام / 113 
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب: 109977
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *