قم نيوز : مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه در بیانیه های مستقلی از مردم شریف ایران دعوت کردند در راهپیمایی 22 بهمن حضوری پرشکوه داشته باشند.
تصاویر مراجع تقلید در یک قاب: آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی و جوادی آملی
تصاویر مراجع تقلید در یک قاب: آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی و جوادی آملی
به گزارش قم نیوز، مراجع تقلید و علما و ائمه جمعه با صدور بیانیه از مردم دعوت کردند به مناسبت فرا رسیدن یوم الله 22 بهمن در راهپیمایی مشارکت کنند. متن بیانیه این بزرگان چنین است:

تاکید آیت الله مکارم بر شرکت حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن

آیت الله مکارم شیرازی در سالروز بعثت پیامبر اکرم(ص) که با حضور طلاب، روحانیون و اقشار مختلف مردم در قم برگزار شد، ضمن تبریک روز مبعث پیامبر(ص)، بر اهمیت و حضور حماسی در یوم الله ۲۲ بهمن تاکید کردند و گفتند: اهمیت این روز از آن جهت است که انقلاب شکوهمند در ایران اسلامی سبب سربلندی کشور شده است.

این مرجع تقلید بیان داشتند: در زمان رژیم سابق، نیروی نظامی کشور با ۳۰ هزار افسر و سرباز آمریکایی اداره می شد، اما انقلاب موجب شد بیگانگان از کشور خارج شوند و همه امور به دست انقلابیون بیفتد. به همین دلیل لازم است روحانیون و طلاب سعی کنند هم خودشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یابند و هم مردم را به شرکت در راهپیمایی تشویق کنند. حضور در این روز برای این است بدانیم در گذشته کجا بودیم و الان کجا قرار داریم.

ایشان با بیان این که روز بعثت موجب تحول بنیادین در دنیا شد، ادامه داد: قبل از طلوع اسلام، مردم شبه جزیره عربستان هیچ چیزی نداشتند و از همه چیز محروم بودند، اما در لوای پیامبر(ص) صاحب همه چیز شدند. در همین رابطه حضرت علی علیه السلام فرمودند، مردم عرب قبل از بعثت رسول خدا بت پرست بودند، از نظر زندگی مادی هم وضعیت مناسبی نداشتند، از آب و غذای مناسب هم برخوردار نبودند، همه گناهان آنها را احاطه کرده بود و بدی ها در جامعه خودنمایی می کرد. این وضع جامعه آن زمان بود، اما رسول خدا در جامعه آن روز تحول ایجاد کردند و در سایه اسلام قسمت عمده زندگی مردم رونق گرفت.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزودند: اگر کسی بخواهد عظمت اسلام را بداند، باید اتفاقات قبل و بعد از طلوع اسلام را به درستی ببیند و آنها را با هم مقایسه کند تا بداند مردم عرب قبل از اسلام چه بودند و الان در کجا قرار دارند. تا انسان این دو عرصه را مقایسه نکند، نمی داند رسول خدا چه خدمتی به دنیا کرد. ایشان وضعیت شبه جزیره عربستان و دنیا را عوض کرده است.

این مرجع تقلید در توصیه ای به طلاب، افزودند: شما مبلغین و طلابی که امروز می خواهید ملبس به لباس روحانیون شوید، بدانید هم باید مانند پیامبر (ص) عمل کنید و همانند ایشان موجب تحول در جامعه و زندگی خود و اطرافیان شوید. برای ایجاد تحول و شناخت عظمت و جایگاه اسلام ابتدا باید وضعیت دو زمان یعنی قبل و بعد از طلوع اسلام را شرح بدهید و مقایسه کنید تا فرقها مشخص شود. در این مورد هم تنها نباید امتیازهای اسلام را گفت، باید مردم ابتدا با اتفاقات قبل از اسلام آشنا شوند و بدانند که آن مردم چه بودند و الان کجا قرار دارند و در سایه اسلام چه شدند.

ایشان ادامه داد: آنها قبل از اسلام حتی کتابخانه ای نداشتند، افراد قلیلی سواد خواندن و نوشتن داشتند، ولی با آمدن اسلام همه چیز عوض شد؛ اینها چیزهایی است که باید مردم برای عظمت و شناخت اسلام بدانند. شما امروز لباس رسول خدا را پوشیدید و جزء سربازان ایشان شدید، باید احساس کنید انسان تازه ای شده اید، اخلاق و شخصیتتان تغییر کرده است. این تغییر و تحول را باید مردم و خانواده شما هم احساس کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به خاطره ای از زندگی طلبگی خود، افزودند: ما در شیراز ۵ برادر و خواهر بودیم، تازه با مدارس دینی آشنا شدم، استادم به درب مغازه والدم آمد و گفت از میان ۵ تا برادر، ناصر را به من بسپارید تا پرورش دهم.

این مرجع تقلید با بیان این که حوزه علمیه قم بزرگترین حوزه در دنیای اسلام است و الان ۸۰ هزار نفر در آن مشغول تحصیل می باشند، بر توسعه این حوزه تاکید کردند.

پیام آیت الله نوری همدانی


آیت الله نوری همدانی به مناسبت فرارسید ایام 22 بهمن گفت: امسال لازم است تمام مردم محترم و مسلمان ایران از مرد و زن، باشکوه هرچه بیشتر در راهپیمایی شرکت کنند تا دشمنان بدانند وحدت و اتحاد ما و آن جریانی که امام (ره) به وجود آورده است، همچنان بر عظمت و گرمی و اهمیت خود باقی و استوار است.

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در سخنانی ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امسال راهپیمایی 22 بهمن باید باشکوه‌تر از هرسال برگزار شود، چراکه دشمنان ما همواره به کار ما نگاه می‌کنند، پس باید شکوه و عظمتی را رقم بزنیم که در سال‌های قبل مثل آن نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال لازم است تمام مردم محترم و مسلمان ایران از مرد و زن، باشکوه هرچه بیشتر در راهپیمایی شرکت کنند تا دشمنان بدانند وحدت و اتحاد ما و آن جریانی که امام به وجود آورده است، همچنان بر عظمت و گرمی و اهمیت خود باقی و استوار است.

این مرجع تقلید با تأکید بر این‌که امسال سال مخصوصی است، تصریح کرد: دشمنان ما وارد میدان شده‌اند و ما هم باید باقدرت بیشتر و اجتماع و شکوه بیشتر به میدان بیاییم تا آنها بدانند خط و راه امام همچنان و روزبه‌روز با عظمت‌تر از قبل برقرار است.

دعوت آیت الله سعیدی از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن / دشمنان را ناامید کنید

بسم‌الله الرحمن الرحیم

۲۲ بهمن سالروز حادثه‌ای عظیم در تاریخ ایران اسلامی است که طی آن کشور و ملت مسلمان ایران از یوغ طاغوت سرسپرده استکبار جهانی نجات یافت و در مسیر پیشرفت، استقلال و ایجاد یک تمدن نوین بر پایه آموزه‌های اصیل و استوار اسلامی قدم گذاشت.

امروز که بعد از ۴۵ سال از آن انقلاب تاریخ‌ساز شاهد اعتلای پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف هستیم و دشمن را در منطقه به‌زانو درآورده‌ایم؛ تمام ظرفیت تبلیغاتی و اجرایی استکبار جهانی بر آن شده است تا حضور مردم در گرامیداشت حماسه ۲۲ بهمن که سرمنشأ این تحولات عظیم در ایران بوده را کم‌رنگ کند و به مقاصد شوم خود برسد.

امروز حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیش از هر کار دیگری دشمنان اسلام را به خشم می‌آورد و مایه عزت و آبروی انقلاب اسلامی ایران و گامی بلند به سمت پیشرفت و آبادانی کشور است تا مسئولان با پشتوانه حمایت مردم بتوانند عرصه‌های پیشرفت کشور را گسترش دهند و رفاه و آسایش را در کنار تقویت ایمان و باورهای اصیل اسلامی برای مردم به ارمغان آورند.

اینجانب از جوار بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها از همه مردم متدین و شریف قم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت می‌کنم تا باری دیگر ضمن عمل به تکلیف شرعی و سیاسی خود دشمنان را مأیوس و خشمگین کنند و عملی صالح را در پرونده اعمال خود برجای گذارند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها و امام‌جمعه قم

سید محمد سعیدی

متن پیام استاد مهدی هادوی تهرانی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیست و دوم بهمن پنجره ای است به روزهای ایمان یک ملت به آرمان های الهی و امید به آینده ای روشن؛ پنجره ای که نسیم خوش آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی را به ارمغان آورد.

در گذر این چهل و پنج سال توفان ها و تندرها این شجره طیبه را لرزاند، اما هرگز سر در برابر ذلت فرود نیاورد.

آنچه خطر اصلی بوده و هست، دشمنان دانا و دوستان نادان این سرزمین خرد خدایی اند.

دشمنانی که پیوسته دسیسه می کنند و دوستانی که با غفلت ها و کوته بینی های خود زمینه فراهم می کنند تا گمان شود این دسیسه ها اثری هم دارد.

بی شک تا زمانی که دل های پاک پارسایان در این مرز و بوم می تپد و مردانی که جویای نام و نان نیستند و تلاش ندارند کار دیگران را به نام خود ثبت کنند، در گوشه و کنار به انجام وظیفه خود مشغولند، هرگز توطئه ها به جایی نخواهد رسید و امیدها ناامید نخواهد شد.

خداوند همواره یاور این مردان و مردمان خداجوی باد.

مهدی هادوی تهرانی

این خبر به روزرسانی می شود.
https://qomnews.ir/vdch6vnzw23nzzd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما