يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب : 110376

توصیه آیت الله اعرافی به مردم برای روز ۱۳ فروردین

قم نيوز : مدیرحوزه‌های علمیه گفت:با توجه به تقارن روز طبیعت با شهادت امام علی(ع)که احیای زمین و سرسبزی از نشانه‌های دوران حیات ایشان است،جادارد به ترویج فرهنگ آبادنی زمین با کاشت درخت پرداخته شود.
مدیرحوزه‌های علمیه، آیت الله اعرافی
مدیرحوزه‌های علمیه، آیت الله اعرافی
به گزارش قم نیوز،مشروح پیام آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور به مناسبت روز طبیعت و تقارن آن با سالروز شهادت امیرمؤمنان علی علیه السلام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز طبیعت در فرهنگ ایرانیان نماد اُنس مردمان با مخلوقات ایزد منان و یادآورِ احترام و حفاظت از محیط‌زیست، منابع طبیعی و چرخهٔ حیات است.

اکنون با بهره‌مندی از مبانی، اصول و دستورات اسلام عزیز می‌توان بر غنای هر چه بیشتر این فرهنگ کهن افزود.

کاشت نهال و ایجاد پوشش گیاهی به طُرق گوناگون برای عمران و آبادانی زمین که مهد حیات، رشد و رویش است از دستورات دین می‌باشد؛ هُوَ أَنْشَأَکُمْ مِنَ الْأَرْضِ وَاسْتَعْمَرَکُمْ فِیهَا او شما را از زمین پدید آورد و آبادگران آن قرارداد. (بخشی از آیهٔ ۶۱ سوره مبارکه هود.)

حال با توجه به تقارن روز طبیعت با سالروز شهادت امیرمؤمنان علی علیه السلام که احیای زمین و سرسبزی از نشانه‌های دوران حیات ایشان است، جا دارد با انجام اقدامات متعدد به ترویج فرهنگ آبادنی زمین با کاشت درخت و ایجاد پوشش سبز در این ایام پرداخت.

همچنین شایسته است در حرکتی نمادین و فرهنگ ساز از روز سیزدهم فروردین تا عید سعید فطر که هم‌زمان با روزهای مقاومت بی‌نظیر مردم مظلوم غزه و روز قدس است، کاشت نهال با توجه به اقلیم و حفظ اصول تخصصی برای ابلاغ سلام و اعلام همبستگی، حمایت و امید بر پیروزی مردم مقاوم فلسطین، صورت پذیرد.
https://qomnews.ir/vdcfexdyvw6dyma.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما